Bellingcat: причиною зриву операції по “вагнерівцям” могла бути неприязнь Зеленського до голови розвідки Бурби

ДУМКА 17, Листопад 2021, 22:34 1224
Bellingcat: причиною зриву операції по “вагнерівцям” могла бути неприязнь Зеленського до голови розвідки Бурби

Однією і причин зриву операції із затримання “вагнерівців” могла стати особиста неприязнь президента Володимира Зеленського до голови ГУР МО Василя Бурби.

Про це свідчать результати розслідування Міжнародної групи журналістів-розслідувачів Bellingcat, передає “Думка“.

Журналісти зазначив, що кілька оперативних працівників ГУР Міноборони повідомили, що між Турбою і офісом президента були серйозні розбіжності.

“Тріумфальне завершення такої значущої спецоперації зробило б його (Бурбу. – Ред.) героєм в очах широких мас і додало б йому політичну вагу, чого, нібито, хотіли уникнути в апараті Зеленського”, – повідомляють журналісти.

Журналісти що відразу після того, як “вагнерівців” затримали в Білорусі тамтешні спецслужби, Бурба пропонував усім, хто знав про спецоперацію, крім президента, пройти тест на детекторі брехні. Але через кілька днів після арештів він був відсторонений від виконання обов’язків.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський, який раніше заявляв, що спецоперація із затримання “вагнерівців” готували іноземні спецслужби, насправді знав, що цією операцією займалося Головне управління розвідки Міноборони і був обізнаний про хід операції.

Також ми повідомляли, що операцію “Авеню”, в результаті якої повинні були затримати бойовиків ПВК” Вагнер”, вимагав відкласти глава Офісу президента Андрій Єрмак.