Розслідування Bellingcat: операцію по “вагнерівцям” вимагав відкласти Єрмак

ДУМКА 17, Листопад 2021, 18:28 414
Розслідування Bellingcat: операцію по “вагнерівцям” вимагав відкласти Єрмак

Операцію “Авеню”, в результаті якої повинні були затримати бойовиків ПВК” Вагнер”, зажадав відлучити глава офісу Президента Андрій Єрмак.

Про це свідчать результати розслідування Міжнародної групи журналістів-розслідувачів Bellingcat, передає “Думка“.

Два старших командира Служби безпеки, що відповідають за Project Avenue, – Бурба з ГУР МО і Баранецький з СБУ-прибули в офіс президента за день до від’їзду найманців. Бурба і Баранецький мали намір представити остаточну інформацію про майбутню спецоперацію.

Однак оскільки в той момент президент Зеленський був зайнятий, Бурба сказав Bellingcat, що вони не змогли зустрітися з ним особисто.
За словами Бурби, глава офісу президента Андрій Єрмак запропонував відкласти операцію на тиждень. Напередодні президент Зеленський досяг угоди з Росією і терористами про припинення вогню на Донбасі. Припинення вогню, яке вимагало схвалення країн нормандської четвірки. За словами Бурби, канцелярія президента вважала, що якщо спецоперація триватиме відповідно до плану і завершиться затриманнями 25 липня, припинення вогню не буде.

Bellingcat не змогла самостійно перевірити цю розмову, А офіс президента не надав коментарів до цього розслідування.

Бурба сказав, що затримка на тиждень неможлива і призведе або до втрати довіри з боку найманців ПВК Вагнера, або до появи підозр серед білоруських або російських контррозвідувальних служб, або до того й іншого.

Колишній глава ГУР Мо сказав, що представники канцелярії президента, намагаючись піти назустріч команді ГУР МО, потім запропонували скоротити затримку до чотирьох днів. Це дозволило б припинити вогонь, і щоб він вступив в силу.

На наступний ранок, коли перша група з 33 осіб вже виїжджала з Москви, команда ГУР МО змогла успішно перебронювати квитки. Пізніше цього ранку Бурба сказав, що повідомив в канцелярію президента, що план все ще виконується, хоча і з п’ятиденною затримкою.

За словами опитаних Bellingcat, первісна спроба перетнути кордон Білорусі з використанням підроблених документів не вдалася.

Незважаючи на те, що у них були документи, які були більш-менш ідентичні тим, які використовувалися попереднім пасажиром-випробувачем ГУР МО, їм сказали, що документи не в порядку. Білоруські прикордонники поцікавилися, куди їдуть люди. Деякі найманці жартома відповіли, що всі їдуть до своєї хворої бабусі в Мінську. Після невеликої затримки їх пропустили.

Близько 19:00 28 липня один з найманців, опитаних Bellingcat, сказав, що він і його товариші помітили мікроавтобус, припаркований біля готелю. Вони відразу впізнали в ньому машину спостереження КДБ. Вони не надали цьому великого значення, вважаючи, що білоруські спецслужби просто стежать за найманцями і стежать за тим, щоб вони покинули країну, не створюючи ніяких проблем.

Тієї ночі 32 найманця чекав драматичний і несподіваний сюрприз. Незадовго до світанку, о 4:30 ранку, група спецназу з групи А КДБ Білорусі здійснила наліт на готель, запустивши світлошумові гранати в кімнати російських найманців через балкони. Це був кінець.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський, який раніше заявляв, що спецоперація із затримання “вагнерівців” готували іноземні спецслужби, насправді знав, що цією операцією займалося Головне управління розвідки Міноборони і був обізнаний про хід операції.