Кернеса звинуватили в розповсюдженні агітації серед школярів. ФОТО

Ірина Дубровська 1, Вересень 2020, 16:50 617

Розповсюдження політичної агітації чинного мера Харкова та його політичної партії “Блок Кернеса – Успішний Харків” у міських школах 1 вересня є порушенням закону.

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook координатор спостереження громадянської мережі “Опора” за виборами у Харківській області Микола Зінченко, передає “Думка”.

Зінченко зауважив, що відповідно до Закону “Про освіту” політичним партіям (об’єднанням), їх членам, депутатам (кандидатам в депутати) забороняється провадити свою діяльність в закладах освіти, зокрема, створювати осередки чи в будь-який інший спосіб втручатися в їхню освітню діяльність.

Також у навчальних закладах не дозволено зберігати, розміщувати, розповсюджувати рекламу, плакати, подарунки, стенди, листівки, аудіо- чи відеоматеріали, інші матеріальні чи нематеріальні об’єкти, що містять найменування чи символіку політичних партій (об’єднань); зображення, прізвища, імена та по батькові осіб, які є членами чи засновниками політичних партій; зображення, прізвища, імена та по батькові виборних осіб та осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Зінченко звернувся до Геннадія Кернеса з вимогою не “займатись підміною понять і не використовувати заклади освіти та неповнолітніх для власного піару”.

Нагадаємо, 1 вересня у навчальних закладах Харкова дітям подарували сувеніри, що містили агітацію чинного мера міста Геннадія Кернеса та його політичної партії.

Харківська міська рада стверджує, що роздані 1 вересня школярам сувеніри із символікою партії Кернеса не є політичною рекламою.