Міноборони Таран провалює постачання боєприпасів в ЗСУ,- Бутусов

Ірина Дубровська 14, Липень 2020, 08:39 421
Міноборони Таран провалює постачання боєприпасів в ЗСУ,- Бутусов

Міністр оборони України Андрій Таран провалює постачання боєприпасів у Збройні сили
Таку заяву український журналіст Юрій Бутусов зробив на своїй сторінці у Facebook.

“Міністр оборони Андрій Таран провалює постачання боєприпасів в Збройні сили.  Зараз липень, але до цих пір не укладено жодного контракту на поставку основних видів боєприпасів.

Ключова проблема – не закуплені мінометні міни 120 мм – основний вид озброєнь, самий витратний на Донбасі. Коли з Києва приїжджають військові чиновники і депутати на фронт і запитують, чим допомогти, їм на всіх рівнях говорять – міни 120 мм і міномети. Всі кивають, але не робиться нічого. Так от – ні однієї міни 120 мм і жодного міномета 120 мм досі не закуплено. Навіть в планах немає. Чим тільки не стріляють на фронті – мінами різних серій, різної маси, пристрілку такими мінами вести дуже важко.

Міни 82 мм – не закуповуються. А адже вибух 82 мм у 3-му полку – це наслідок неякісних боєприпасів.
Гранати ВОГ – ні однієї штуки не закуплено. На фронті ВОГи видають аптекарськими дозами. У плані є, контрактів – ні.
Снаряди 122 мм та 152 мм – ні однієї штуки не закуплено. У плані є, контрактів – ні. Виникає питання, а навіщо ж ви утримуєте стільки артилерійських частин, якщо ви не забезпечуєте їх боєприпасами? А бойова підготовка як буде вестися?
Абсолютно критична для армії ситуація із закупівлею тепловізійних прицілів – їх одиниці на фронті, тепловізійні далекоміри і біноклі – одиниці на фронті.

Про таке не варто писати у пресі. проте як по-іншому вплинути? Вся вертикаль оборони країни в питанні боєприпасів і постачання необхідних озброєнь виявилася абсолютно недієздатною, вже липень, вже пройшли всі розумні і нерозумні терміни вивчення справ і уваги до проблеми.

Таке враження, що військове керівництво намагається не помічати війну і займається своїми ” кабінетними інтригами не розуміючи, що там хтось веде бій. Не бачать, що Росія забезпечує мінами і мінометами і снарядами свої війська без всяких питань. Кабінетна армія в Києві байдуже ставиться до захисту країни справжньою армією на фронті. Міністр Таран, як людина далека від війни, повністю відірвався від реальності. Таке нехлюйство й безвідповідальність – це просто ганьба. І якщо ситуація з боєприпасами залишиться такою критичною, буду писати набагато жорсткіше, поки не дійде.”- написав журналіст.