МЗС вбачає загрозу анексії Донбасу, після проведеного в ОРДЛО форуму

Ірина Дубровська 3, Лютий 2021, 23:36 138
МЗС вбачає загрозу анексії Донбасу, після проведеного в ОРДЛО форуму

Очільник Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив про можливу загрозу для територіальної цілісності України, після проведеного російськими пропагандистами форуму на Донбасі. Він вважає, що це інформаційна спецоперація Росії.

Про це він розповів в ефірі ток-шоу, передає Думка.

Міністерство закордонних справ України проінформувало Європейський союз і США про те, що на окупованому Донбасі відбувся так званий форум “Російський Донбас”, де були присутні громадяни Росії.
Він також розповів, яку загрозу несе проведений в ОРДЛО форум і що цим хотіли показати росіяни.

“Коли я дізнався про проведення цього форуму, то миттєво поставив запитання? чи заборонений в’їзд його учасникам на територію України. Виявилося, що всім заборонено, крім одного Тиграна Кеосаяна. Я тут же дав доручення ініціювати перед СБУ заборону на в’їзд для цієї людини. Тут не було жодних якихось вагань чи роздумів”, – сказав міністр.

Кулеба додав, що США і Європейський союз детально проінформовані про те, що відбулося на цьому форумі.

“Наша позиція дуже проста: проведення такого форуму і озвучування тих сигналів на цьому форумі, які викликали резонанс, – це чіткий акт зневаги з боку Російської Федерації до мінських домовленостей, до роботи Тристоронньої контактної групи і до роботи Нормандського формату”, – пояснив він.

Очільник МЗС також повідомив, що такі зустрічі російських гостей на окупованому Донбасі можуть нести загрозу Україні.

“Вони мають два елементи. По-перше, я переконаний, це було зондування сприйняття ідей про можливу анексію Російською Федерацією окремих районів Донецької і Луганської областей, вкидання в інформаційний простір цього наративу. По-друге, це емоційне розхитування і демонстрація того, що вони роблять те, що вони хочуть і будуть рухатися так, як забажають”, – сказав міністр.

На думку Дмитра Кулеби, все це була інформаційна спецоперація Росії, а її основна загроза – поширення руйнівних наративів, які руйнують державу.

Нагадаємо, 28 січня в Донецьку відбувся так званий форум “Русский Донбасс” за участю російських пропагандистів.

У зв’язку з цим глава української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Леонід Кравчук заявив, що проведення пропагандистського “форуму” в окупованому Донецьку свідчить про те, що на Донбасі загострюється ситуація. А також запевнив, що від представників окупаційної влади на мирних переговорах зажадають визначитися з позицією.

Нагадаємо, що представник української сторони в ТКГ, журналіст Денис Казанський заявив про те, що представники Російської Федерації перетворили на фарс чергову засідання Тристоронньої контактної групи і всі наступні зустрічі практично втрачають сенс. Він зазначив, що представники РФ за власним бажанням підключали невідомих людей, які постійно влаштовували перепалки і сварки, тому ні про який конструктив говорити не доводиться.