Перемир’я: На Донбасі від обстрілів бойовиків постраждав цивільний,- ОБСЄ

consaidin 2, Серпень 2020, 10:46 333
Перемир’я: На Донбасі від обстрілів бойовиків постраждав цивільний,- ОБСЄ

У перший день дії «всеосяжного перемир’я» на Донбасі, 27 липня, поранення отримав житель Мар’їнки, який спочатку попав під обстріл на власному городі, а потім біля нього щось вибухнуло. Загалом бойовики вже шосту добу поспіль порушують режим «тиші».
Про пораненого цивільного повідомила Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ у своєму звіті.

Постраждалий розповів спостерігачам, що вдень з матір’ю працював на своєму городі в Мар’їнці (місто, підконтрольне уряду України і розташоване неподалік лінії зіткнення на Донбасі). Його будинок і сад розташований за сто метрів від лінії зіткнення. Чоловік спочатку почув постріл і звук кулі, що пролетіла повз нього. Він одразу спробував сховатися, а потім стався вибух.

Медики Збройних сил України, які дислокувалися неподалік, доправили пораненого в лікарню Мар’їнки. Там йому надали першу медичну допомогу, а потім «каретою» швидкої допомоги забрали в Курахове, для подальшого лікування. Медики розповіли, що чоловіка ранило шрапнеллю в ліву руку.

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню, про який домовилися у Мінську. Але вже шосту добу поспіль бойовики його порушують, відкриваючи вогонь. У штабі також кажуть, що бойовики постійно провокують українських військових на вогонь у відповідь.

Місія ОБСЄ у своєму звіті станом на 31 липня каже, що після початку всеосяжного припинення вогню його вже порушили 225 разів.

В ОБСЄ за порушення рахували кожний постріл або вибух. У штабі ООС обстріли однієї позиції рахують як один факт порушення.