Рятують рейтинги: Єрмак пообіцяв РФ “зрушення” по Донбасу за обмін полоненими,- блогер

Ірина Дубровська 24, Липень 2020, 13:07 330
Рятують рейтинги: Єрмак пообіцяв РФ “зрушення” по Донбасу за обмін полоненими,- блогер

Глава Офісу Президента Андрій Єрмак намагається пролобіювати через свої зв’язки в Кремлі черговий обмін полоненими, який повинен буде відбутися восени.

Процедура обміну затриманими і полоненими між Україною з одного боку і самопроголошеними «республіками» з іншого, є частиною Мінського процесу.

Але сторонам під час минулих засідань не вдавалося зрушити справу навіть на крок.

Українська сторона під час засідання тристоронньої контактної групи по врегулюванню конфлікту заявила, що відмовляється від домовленостей щодо формату складання списків. Причому, затверджений формат українці самі і запропонували. Тепер захотіли додати ще дві категорії.

Тільки на засіданні 22 липня вдалося знайти компроміс.

«В рамках гуманітарної групи українська сторона, як і було домовлено, передала списки осіб на взаємне звільнення і чекає того ж від іншої сторони», – йдеться в повідомленні прес-служби офісу президента України.

Єрмаку цей обмін полоненими вкрай необхідний для посилення авторитету в ОП, а також «прокачування» рейтингу Президента і партії Слуга Народу перед осінніми виборами, посилаючись на своє джерело заявляє в своєму телеграм-каналі блогер Леґітимний.

Єрмаку підходить будь-який, навіть міні, обмін за формулою 5 на 5 або 10 на 10.

А натомість Єрмак обіцяє зробити «зрушення» по донбаському кейсу після осінніх виборів в Україні. У кулуарних переговорах фігурує варіант винесення питання про «Особливий статус Донбасу» на всеукраїнський референдум.

Другий варіант, який обговорюється – це миротворці, які будуть розміщені між обома сторонами, що дасть можливість заморозити конфлікт, перевівши в мирне русло весь донбаський кейс, повідомляє автор.

Обидва варіанти ведуть до того, що європейські партнери зможуть почати процес пом’якшення санкцій політики по відношенню до РФ.
Джерело вказує, що всередині нашого політикуму є величезна частина еліти, яка виступає проти будь-яких «зрушень» в донбаському кейсі. Тому так складно вийти з «глухого кута» в переговорному процесі, підкреслює блогер