США розглядають можливість відправки своїх кораблів у Чорне море для підтримки України

США розглядають можливість відправки своїх кораблів у Чорне море для підтримки України

Володимир Маркопольский 8, Квітень 2021, 23:25 118

Сполучені Штати розглядають можливість відправки військових кораблів у Чорне море в найближчі кілька тижнів на знак підтримки України на тлі збільшеної військової присутності Росії на східному кордоні України.

Про це повідомив CNN у четвер представник Міністерства оборони США.

За словами чиновника, Військово-морські сили США зазвичай не діють в Чорному морі, але розгортання бойових кораблів в даний час стане сигналом для Москви, за яким США уважно стежать.

США зобов’язані повідомити за 14 днів про свій намір увійти в Чорне море відповідно до договору 1936 року (доктриною Монтре), згідно з яким Туреччина контролює протоки для входу в море. Незрозуміло, чи було надіслано повідомлення.

Представник Міністерства оборони також повідомив, що ВМС продовжують запускати розвідувальні літаки в міжнародному повітряному просторі над Чорним морем для спостереження за діяльністю ВМФ Росії і будь-якими пересуваннями військ в окупованому Криму.

У середу два американських бомбардувальники B – 1 здійснили польоти над Егейським морем.

Хоча США не розглядають скупчення російських військ як спробу наступу, чиновник розповів CNN ,що”якщо щось зміниться, ми будемо готові відповісти”.

За їх поточними оцінками, російська армія проводять навчання і розвідка не дала військових наказів про подальші дії, сказав чиновник, але зазначив, що їм добре відомо, що ситуація може змінитися в будь-який момент.

Нагадаємо, раніше заступник глави Адміністрації президента Росії Дмитро Козак, який бере участь у нормандських переговорах у ролі політрадника, заявив, що початок Києвом бойових дій на Донбасі може змусити Росію стати на захист своїх громадян і стати «початком кінця України».

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги