Верховний суд відмовився розглядати позови Медведчука щодо блокування його телеканалів

ДУМКА 10, Лютий 2021, 20:36 728
Верховний суд відмовився розглядати позови Медведчука щодо блокування його телеканалів

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду відмовився відкривати справу за позовами нардепа від ОПЗЖ щодо президентського указу про закриття телеканалів Віктора Медведчука.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Верховного Суду.

У справі № 9901/22/21 заяву залишили без руху і дали її автору десять днів на усунення помилок. Так, у суді вважають, що автор позову не обґрунтував, як саме указ Зеленського порушує права, свободи й інтереси. Крім того, позивач не пояснив, навіщо залучати до справи РНБО, ТОВ “НОВИНИ 24 ГОДИНИ”, ТОВ “Телерадіокомпанія “112 ТВ” і ТОВ “Нові комунікації”, які не заявляли ніяких вимог щодо предмета спору.

Суд також відмовив у відкритті провадження у справі № 9901/23/21, бо зміст позову свідчить про те, що він поданий в інтересах третіх осіб – власників згаданих в указі телеканалів.

Окрім того, 8 лютого в суд надійшла ще одна заява з подібними вимогами. За нею питання про відкриття справи повинні вирішити протягом п’яти днів із моменту подачі позову.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що керівництво медіахолдингу «Новини»нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука нібито планує створити один новий телеканал замість заблокованих через санкції ZIK, NewsOne і»112 Україна».

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський підписав указ у введенні в дію засідання Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого, яким вводяться персональні санкції щодо нардепа Тараса Козака, який є номінальним власником телеканалів Віктора Медведчука «112 Україна», NewsOne, Zik.

Пізніше стало відомо, що українські телеоператори почали відключати телеканали, які належать Віктору Медведчуку.

У свою чергу в ОПЗЖ різко розкритикували такі дії Володимира Зеленського і обіцяли опротестувати дане рішення в суді.

Пізніше спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков, який виявився єдиним, хто не проголосував за дане рішення на засіданні РНБО, заявив, що санкції слід вводити щодо тих, кого не можна покарати за українським законодавством в силу тих чи інших обставин.

Пізніше посольство Сполучених Штатів Америки в Україні підтримало санкції щодо Тараса Козака та його телеканалів.