Згідно з декларацією Козак скуповував українські телеканали в Білорусі на гроші від кіпрської компанії

Володимир Маркопольский 3, Лютий 2021, 20:50 153
Згідно з декларацією Козак скуповував українські телеканали в Білорусі на гроші від кіпрської компанії

Народний депутат від Партії ОПЗЖ Тарас Козак, проти якого 2 лютого РНБО ввела санкції, отримує дохід від компаній, які зареєстровані на Кіпрі.

Про це йдеться в його деклараціях, розміщених на сайті Національного антикорупційного агентства, повідомляє “Думка“.

Згідно з декларацією Тараса Козака, він почав отримувати дивіденди від компанії Turul Investments Limited, яка зареєстрована на Кіпрі з 2017 року.

У 2017 році Turul Investments Limited виплатила Козаку 36,3 млн грн дивідендів, а в 2018 ця ж компанія перерахувала депутату 128,19 млн грн доходу.

Роком пізніше Тарас Козак отримав від Turul Investments Limited 237,45 млн грн дивідендів. Згідно з декларацією Інші доходи політика склали менше одного мільйона гривень і були в основному отримані за роботу у Верховній Раді.

У 2019 році депутат задекларував в білоруських Мтбанку і Абсолютбанку 9 мільйонів євро, а в українських банках його декларації були набагато менше і становили 3 тисячі євро і 378 тисяч гривень в Укрбудінвестбанку. Козак в декларації вказував, що крім задекларованих доходів у банках у нього в наявності зберігатися 2,45 мільйона гривень і $150 тисяч доларів США.

Саме в Білорусі нардеп і купив телеканали, який потрапили під санкції РНБО 2 лютого. 11 грудня 2019 року Козак придбав групу компаній “112 Україна” за 62,32 мільйона гривень. Пізніше Козак купив ще три медіакомпанії за 4,66 млн грн.

Цього ж дня депутат сплатив у Білорусі 1,06 мільйона гривень за оренду нерухомості та 16,42 і 1,06 мільйона гривень за авіаперевезення. Цікаво, що за отримання корпоративних прав на куплені компанії, Козак відрахуються ще в середині грудня 2018 року. У декларації він уточнив, що збирається купувати медіа у Швейцарська Plirofories AG.

У 2018 році Козак вже купив права у швейцарської компанії MW Investment AG на телеканал NewsOne за 41,06 мільйона гривень, угода здійснювалася також в Білорусі. У цьому ж році депутат сплатив у сусідній країні 20,56 за авіаперевезення.

Влітку 2019 року Козак купив медіагрупу ZIK – компаній “міст ТВ” і “ТРК “нові комунікації”, яка раніше належала бізнесменові Петру Димінському, проте дану угоду депутат не вказав у декларації на сайті НАЗК.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський підписав указ у введенні в дію засідання Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого, яким вводяться персональні санкції щодо нардепа Тараса Козака, який є номінальним власником телеканалів Віктора Медведчука «112 Україна», NewsOne, Zik.

Пізніше стало відомо, що українські телеоператори почали відключати телеканали, які належать Віктору Медведчуку.

У свою чергу в ОПЗЖ різко розкритикували такі дії Володимира Зеленського і обіцяли опротестувати дане рішення в суді.

Пізніше спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков, який виявився єдиним, хто не проголосував за дане рішення на засіданні РНБО, заявив, що санкції слід вводити щодо тих, кого не можна покарати за українським законодавством в силу тих чи інших обставин.

Пізніше посольство Сполучених Штатів Америки в Україні підтримало санкції щодо Тараса Козака та його телеканалів.