Батьківські комітети в школах змушують здавати гроші: що робити та як протидіяти

consaidin 6, Травень 2021, 22:28 811
Батьківські комітети в школах змушують здавати гроші: що робити та як протидіяти

В першу чергу потрібно довести до відома директора.

Останнім часом у соціальних мережах батьки школярів все частіше скаржаться на побори батьківських комітетів у навчальних закладах. При цьому з юридичної точки зору, навіть такого поняття як “батьківський комітет” не існує. Що ж робити, якщо ви зіткнулися зі шкільними поборами?

На це питання відповів Освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

“По-перше, раджу батькам не здавати гроші. Звичайно, важко чинити опір тиску в маленькому соціумі, і не всі на це вирішуються. Якщо вимагають гроші, то довести до відома директора. Медійне освітлення непогано працює, тому що мало кому хочеться стати об’єктом пильної недоброзичливої уваги. Якщо не допомагає-в поліцію, ст. 189 КК “вимагання”, — повідомив Сергій Горбачов.

Також експерт зазначив, що найчастіше директорам шкіл простіше організувати батьківський комітет, щоб «їх руками збирати гроші», замість того, щоб писати запити в управління освіти про те, що щось, наприклад, зламалося.

Сергій Горбачов також зазначив, що відправив до Комітету Верховної Ради Лист, А якому запропонував внести зміни до Закону “Про освіту”, що зобов’язує керівників шкіл запитувати про свої потреби. А засновнику-відповідати на ці запити і оприлюднити інформацію.

Нагадаємо, українським школам виділили 1 мільярд гривень

Читати також: Зеленський заявив, що в школах необхідно ввести урок медіаграмотності