Хто і для чого хоче відмінити в Україні ЗНО

consaidin 6, Травень 2021, 21:29 106
Хто і для чого хоче відмінити в Україні ЗНО

В Україні триває боротьба за скасування зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) випускників загальноосвітніх шкіл. Про негативні наслідки даного рішення розповів Освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Освітній омбудсмен впевнений, що ті, хто бореться за скасування ЗНО та повернення до випускних і вступних іспитів у навчальних закладах України, переслідують мету наживи. Скасування ЗНО може повернути старі корупційні схеми.

“Я вкрай негативно ставлюся до ідеї скасування ЗНО. Це означало б надзвичайно високі ризики повернення корупції під час вступних іспитів до закладів вищої освіти”, – заявив Сергій Горбачов.

За словами освітнього омбудсмена, в Україні на сьогоднішній день існує серйозна небезпека, що ЗНО скасують. Спроби повернути Випускні та вступні іспити робляться з моменту впровадження ЗНО. Деякі люди в Україні дуже зацікавлені в тому, щоб повернути корупцію в процес вступу абітурієнтів до закладів вищої освіти країни.

“Минулого року, наприклад, було абсолютно нелогічно і необґрунтовано скасовано пробне ЗНО, а потім я отримав інформацію про підготовку рішення скасувати зовнішнє незалежне оцінювання взагалі. Думаю, тільки просто оглушливий суспільний резонанс і громадський опір, коли ця інформація стала відома, не дозволили це зробити”, – висловив свою думку Горбачов.

Раніше ми писали, як проходитиме ЗНО цього року

Читати також: В Україні стартувала реєстрація для участі в додатковій сесії ЗНО