Кабмін запропонував ввести в Україні принцип “гроші ходять за студентом”

ДУМКА 29, Квітень 2021, 14:58 45
Кабмін запропонував ввести в Україні принцип “гроші ходять за студентом”

Кабінет Міністрів пропонує встановити порядок формування державного замовлення в розрізі спеціальностей і професій з урахуванням середньострокового прогнозу потреб у фахівцях, а також встановити принцип “гроші ходять за студентом”.

Як повідомляється на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства у четвер, відповідний законопроект затверджений на засіданні уряду 28 квітня і буде найближчим часом зареєстрований у Верховній Раді.

“Це важливий законопроект, що започатковує принцип “гроші ходять за студентом”. Тепер бюджетні кошти витрачатимуться не на утримання закладів освіти, а на навчання студентів.

При цьому студенти зможуть визначати навчальний заклад самостійно, вибираючи серед державних, комунальних та приватних. Це сприятиме підвищенню якості освіти, адже ВНЗ конкуруватимуть за абітурієнтів”, – наводить прес-служба слова заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Дядюри.

Законопроект, зокрема, пропонує впровадити автоматизоване адресне розміщення місць державного (регіонального) замовлення через Єдину державну електронну базу з питань освіти шляхом надання абітурієнту рекомендацій на підставі його конкурсного бала.

Передбачається також запровадити конкурсну основу при розміщенні держзамовлення, додало міністерство.