Канал Ахметова продовжує показувати російський серіал без українського дубляжу

ДУМКА 18, Липень 2021, 08:52 11651
Канал Ахметова продовжує показувати російський серіал без українського дубляжу

Серіал «Незабута» 2020 року транслювався з українськими субтитрами.

У суботу, 17 липня, телеканал «Україна» транслював серіал «Незабута» 2020 року.

Серіал транслювався російською мовою з українськими субтитрами. Однак, згідно з нормами закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», які вступили в дію 16 липня, він мав би бути озвучений або дубльований українською мовою.

Як повідомили глядачі, також в суботу канал демонстрував ще два серіали російською мовою: серіал «Німа» з 9.10 до 12.50, та серіал «Втікачі», який транслювався з 17.10 до 19.00 та з 21.00 до 23.00.

Нагадаємо, що у п’ятницю, 16 липня, набули чинності норми закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», які передбачають, що фільми, вироблені суб’єктами кінематографії України, розповсюджуються та демонструються в Україні з мовною частиною звукового ряду, виконаною державною мовою, у тому числі шляхом дублювання або озвучення. Національні фільми можуть демонструватися кримськотатарською мовою, іншими мовами корінних народів відповідно до Закону України «Про кінематографію».

У разі використання в мовній частині звукового ряду, виконаній державною мовою, у тому числі шляхом дублювання або озвучення, реплік іншими мовами такі репліки мають бути озвучені чи субтитровані державною мовою. Сумарна тривалість субтитрованих реплік, виконаних іншими мовами у фільмі, не може перевищувати 10 відсотків сумарної тривалості всіх реплік у цьому фільмі.