Московський Патріархат намагається захоплювати храми у громад ПЦУ по всій Україні

ДУМКА 14, Травень 2021, 04:59 102
Московський Патріархат намагається захоплювати храми у громад ПЦУ по всій Україні

Московський Патріархат по всій Україні, від Донбасу до Закарпаття, намагається захоплювати храми у громад ПЦУ. Водночас, у стилі кремлівської гібридної війни, звинувачуючи в «захопленнях» ПЦУ.

На цьому у своєму Facebook наголосив речник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря).

Священник нагадав, що за законом храм належить громаді. Не МП чи ПЦУ, а саме релігійній громаді. Рішення громади щодо своєї підлеглості за законом можливе лише кваліфікованою більшістю (понад 2/3) — що вказує на твердість переконань громади у самовизначенні.

Також архиєпископ описав схему, за якою діє УПЦ МП.

«У випадках голосувань МП фактично завжди вважає «громадою» виключно своїх прихильників — навіть якщо таких є одиниці. Відтак включається класична рейдерська схема захоплень храмів з вигнанням громади та заміщення її новою, лояльною МП. Те саме, що робила Росія у Криму через Верховну Раду АРК та на Донбасі через «референдуми».

Далі до рейдерських схем МП підключають духовенство з інших парафій, привезених парафіян інших громад, найманих бойовиків — «тітушок», юристів та медіа, оплачених прихильниками МП, вплив на місцеву владу і правоохоронців (довелося бачити все це наочно, коли голова ОТГ та начальник райвідділу поліції, пори повну відсутність законних підстав, діяли точно в руслі вказівок місцевого барона — демонстративного прихильника МП).

Навіть коли громада має всі документи щодо юрисдикції та прав власності, рішення судів на свою користь, аж до Верховного Суду — МП використовує грубу силу та влаштовує провокації, щоби або відібрати у громади храм, або залишити його закритим в надії відібрати пізніше».

За словами владики, «ресурси та прихильники МП будуть і далі писати про «захоплення», вдаючи себе жертвами, а не агресором і рейдером. Як і Росія та її маріонетки називають агресором Україну, коли вона захищає власну територію та суверенітет».

Він нагадав, що МП в Україні — єдина конфесія, яка за 7 років так і не наважилася офіційно в документах визнати агресію Росії, вперто називаючи події у Криму та на Донбасі лише «конфліктом» і навіть «громадянською війною» — так, як велять кремлівські методички.

Нагадаємо, раніше митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що Києво-Печерська лавра належатиме українській церкві.

Також раніше повідомлялося, що в уряді озвучили строки, коли Московський патріархат звільнить українські лаври.