На зборах Гельсінської спілки обговорили політичне переслідування В’ятровича

Ірина Дубровська 30, Квітень 2020, 16:48 50
На зборах Гельсінської спілки обговорили політичне переслідування В’ятровича

Кримінальне провадження проти колишнього керівника Українського інституту національної пам’яті (УІНП) Володимира В’ятровича за нібито розтрату державних коштів є політичним переслідуванням.

Таку думку висловив голова Української Гельсінської спілки Євген Захаров.

«Взагалі виглядає так, що кримінальні переслідування з політичних мотивів стають сьогодні буденними. Як буденним залишається нехтування принципами права та правами людини з міркувань політичної доцільності», – наголосив Захаров.

Він вважає кримінальне провадження ДБР проти колишнього голови Українського інституту національної пам’яті В’ятровича за розтрату коштів на харчування учасників міжнародного форуму «суцільною дурницею і повною маячнею».

«Для однієї людини вартість кави з канапками та тістечками – 100 грн, обіду – 300 грн, вечері – 500 грн, ланчу – 500 грн. Як ці цифри, так і наведене в тендерній документації меню суттєво не відрізняються від вартості харчування та меню в аналогічних заходах у тендерній документації на «Прозоро» – звичайні страви, загальноприйняті на шведському столі у таких заходах», – зазначив Захаров.

Він розповів, що переможцем торгів стала компанія «Квадр», яка запропонувала найменшу суму – 497 100 грн. Тобто, харчування обійшлося ще на 14% менше. А компанія, яка виграла тендер, забезпечує харчування багатьох таких заходів і має стійку репутацію, зауважив правозахисник.

«Було б природно, якби ДБР не ганьбилося та закрило це кримінальне провадження за відсутністю факту правопорушення, а В’ятрович подав до суду позов про захист честі й гідності…», – наголосив Захаров.

Він переконаний, що на прикладі В’ятровича відбувається «шельмування і таврування учасників Революції Гідності».

Колишній голова Українського інституту національної пам’яті, народний депутат Володимир В’ятрович (фракція партії “Європейська солідарність”) 28 квітня дав свідчення під час допиту в Державному бюро розслідувань як свідок у справі щодо коштів, витрачених на проведення Міжнародного форуму пам’яті жертв Голодомору.

У листопаді 2019 року народний депутат Максим Бужанський (фракція партії “Слуга народу”) повідомив у Telegram, що звернувся до правоохоронців із заявою про те, що ексголова УІНП Володимир В’ятрович нібито присвоїв частину грошей Інституту, витрачених на проведення у 2018 році Міжнародного форуму пам’яті жертв Голодомору.

19 листопада 2019 року Державне бюро розслідування (ДБР) відкрило кримінальне провадження «за фактом вчинення дій, направлених на розтрату коштів держави, зловживаючи службовим становищем, за попередньою змовою із службовими особами ТОВ «Будівельна кампанія «КВАДР», колишнім головою Українського інституту національної пам’яті В’ятровичем Володимиром Михайловичем за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 статті 191 КК України».