На відновлення зруйнованого житла на Донбасі виділили 114 млн грн

ДУМКА 10, Квітень 2021, 03:32 148
На відновлення зруйнованого житла на Донбасі виділили 114 млн грн

На Донеччині та Луганщині активізувалася робота з виплати компенсації мешканцям за зруйноване внаслідок російської агресії.

Про це заступник голови Донецької облдержадміністрації Вадим Філашкін повідомив під час брифінгу в Краматорську, 9 квітня.

“Керівництво Сартанської ВЦА активізувало роботу щодо Широкиного. Десь під 90% там житло зруйноване. Зрозуміло, що кожен власник хоче отримати найбільшу суму компенсації, але згідно з постановою Кабінету Міністрів повинні виплачувати тільки до 300 тисяч гривень. Зараз розглянули вже більше 10 заяв з селища Широкине, і заявки продовжують надходити”, – сказав Вадим Філашкін.

Він також додав, що зараз через активізацію бойових дій виникають проблеми з проведенням комісійного обстеження зруйнованих будинків на місцях. “Такі населені пункти, як Широкине, Піски, Водяне, Жованка, Травневе – вони безпосередньо знаходяться на лінії розмежування. Зараз, враховуючи активізацію бойових дій, комісія туди зайти не може.

Ми просимо військових за заявою мешканців будинку, що вони дозволяють сфотографувати той об’єкт, який їм належить… щоб не вся комісія виходила, бо це небезпечно. Виходять представник військових, представник військово-цивільної адміністрації, коли обстановка дозволяє, фотографують цей будинок і потім комісійно розглядають. Як буде “режим тиші”, комісійно вийдемо по всіх пунктах, і людям будемо виплачувати компенсацію”, – зазначив Вадим Філашкін.

Він також повідомив, що вже цього року було проведено 4 засідання комісії з розгляду питань, пов’язаних з наданням грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновані в результаті надзвичайної ситуації військового характеру, викликаної збройною агресією РФ, і на 16,2 млн грн люди отримають компенсації.

“На цей рік біло виділено 114 млн грн на Донецьку і Луганську області. Я думаю, що ми більшу частину цих грошей освоїмо”, – сказав заступник голови Донецької облдержадміністрації.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський розповів, що робив на Донбасі.

Також повідомлялося, що українська розвідка поділилася тривожною інформацією про плани Росії на Донбасі.