Опитування: українці вважають тарифи на газ важливішими за війну на Донбасі

ДУМКА 18, Лютий 2021, 19:15 120
Опитування: українці вважають тарифи на газ важливішими за війну на Донбасі

Головними проблемами респонденти назвали високі тарифи за ЖКГ та транспортування газу. Війна на Донбасі, незважаючи на всю важливість, опустилася на четверту позицію.

Ключовою проблемою українців є високі тарифи на житлово-комунальні послуги та транспортування газу. Як свідчать дані опитування, яке в четвер, 18 лютого, опублікував Український інститут майбутнього, таку позицію висловили 39% опитаних.

36% заявили, що головна проблема – низькі зарплати і пенсії, 35% вважають, що ключовою проблемою є корупція.

Конфлікт на Донбасі назвали ключовою проблемою лише 28% опитаних. Примітно, що ще минулого року на першій сходинці в цьому опитуванні був саме конфлікт на Сході країни, про що заявили тоді 36% респондентів.

При цьому 49% опитаних назвали головною перешкодою для розвитку держави корупцію, а найбільш корумпованим органом більшість респондентів (38%) назвали Верховну Раду.

23% визнали, що найбільше корупціонерів працюють в офісі президента, кожен п’ятий назвав найбільш корупційним Міністерство внутрішніх справ.

Найменш корумпованими учасники опитування вважають Державне бюро розслідувань (ДБР) і Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК).

Найефективнішими борцями опитані назвали самих громадян України (45%) та громадські організації (39%).

Серед державних інститутів найбільш ефективними 23% опитаних назвали президента і МВС (16%).

Всього з 27 січня по 5 лютого опитали 2 400 респондентів у віці 18 років і старше, крім респондентів з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АРК методом опитування “face-to-face”. Статистична похибка не перевищує 2,05%.