Опитування показало, як українці ставляться до слів Юлії Мендель про “українську російську мову”

ДУМКА 9, Квітень 2021, 05:37 139
Опитування показало, як українці ставляться до слів Юлії Мендель про “українську російську мову”

37,3% українців, що стежать за останні два тижні про новини про мовне питання, підтримують тезу про існування “української російської”, про що раніше заявила прес-секретар президента Юлія Мендель.

При цьому 27,2% громадян повністю не поділяють це твердження.

Про це свідчать дані соцопитування дослідницької компанії Gradus Research, передає Радіо НВ.

Думку про необхідність підтримки “українського росіянина” поділяють 25,4% респондентів, тоді як 37% повністю з цим не згодні.

Прихильники цієї тези вважають, що підтримка “української російської мови” в Україні необхідна для: задоволення культурних і освітніх потреб російськомовної частини населення України (53,5%); самостійного розвитку мови без участі Росії (30,1%); ведення власної культурної та інформаційної діяльності на російськомовну аудиторію по всьому світу (25,1%); формування власної культури російської мови (23,6%); виключення ворожого для України контексту — наприклад, приналежності письменників або претензій на Київську Русь (22,4%); протистояння пропаганді Росії (19,9%).

Серед тих опитаних, хто в останні тижні стежив за мовною дискусією, 50,4% частіше спілкуються вдома російською мовою, українською-28,2%; а на роботі — 45,1% і 33,3% відповідно.

На питання про те, чи варто в Україні захищати і використовувати російську мову як будь-яку іншу мову національних меншин, ствердно відповіли 33,1% респондентів, які стежили за новинами про мовне питання. 28,4% же відповіли, що цим «взагалі не варто» займатися.

Нагадаємо, раніше прессекретарка президента Юлія Мендель закликала борців за українську мову направити енергію на навчання звичайної граматики.

Пізніше вона заявила, що захисники української мови породжують ненависть і зло.

В свою чергу мовний омбудсмен Тарас Кремінь розкритикував Мендель за її висловлювання про “українську російську мову”.

Пізніше в Офісі президента також прокоментували слова Мендель про “українську російську мову”.