РПЦвУ відмовилася брати участь у святкуванні Дня Незалежності України

ДУМКА 29, Липень 2021, 03:05 2306
РПЦвУ відмовилася брати участь у святкуванні Дня Незалежності України

РПЦвУ не братиме участь у спільних заходах, які присвячені святкуванню відзначення 30-ї річниці з Дня Незалежності України, якщо на них буде присутній Вселенський Патріарх Варфоломій.

Про це заявив Митрополит РПЦвУ (УПЦ МП) у Борисполі Антоній (Паканич), передає “Думка”.

“Наші віруючі не зрозуміють, якщо хтось-Предстоятель Української Православної Церкви або її представник — буде на заходах, де буде присутній Патріарх Варфоломій. Тому можемо сказати однозначно-на тих заходах, де буде присутній Патріарх Варфоломій, то там не буде представника РПЦвУ», – сказав він.

Також Антоній заявив, що бажання окремих парафіян приєднається до Помісної Православної Церкви України є “захопленнями”, в яких він звинуватив Вселенський Патріархат.

“Ми можемо сказати відразу — ми проти його приїзду … це пов’язано з тим, що патріарх Варфоломій несе особисту відповідальність за те, що відбувається в Україні в останні роки. Це захоплення наших храмів, це побиття наших віруючих. Дуже багато зла було принесено. Люди постраждали, багато тисяч людей постраждало … », — сказав представник РПЦвУ.

Крім того, Паканич заявив, що приїзд Вселенського патріарха є візитом “турецького гостя”.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський розкритикував хресний хід, який був організований представниками РПЦвУ в Києві на честь Дня Хрещення Київської Русі-України.