РПЦвУ відмовилася брати участь у заходах до 30-річчя Незалежності України

consaidin 11, Серпень 2021, 02:45 2159
РПЦвУ відмовилася брати участь у заходах до 30-річчя Незалежності України

Представники Російської Православної церкви в Україні (УПЦ МП) заявили про намір ігнорувати заходи, в яких братиме участь Вселенський Патріарх Варфоломій. Його візит в Україну запланований на серпень-до святкування Дня Незалежності України.

З відповідною заявою виступив керуючий справами РПЦвУ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Як відомо, Україна на 30-ту річницю Незалежності очікує візит Вселенського патріарха Варфоломія-перший за 13 років. У березні Варфоломій підтвердив свій намір відвідати Україну в серпні і взяти участь в урочистостях з нагоди 30-річчя Незалежності.

У червні під час проведення Анталійського дипломатичного форуму Варфоломій у розмові з п’ятим президентом, лідером “ЄС” Петро Порошенко зазначив, що “з натхненням чекає візит в Україну в серпні”.

“Ми будемо мати задоволення і щастя бути знову на святій українській землі, що стала християнською завдяки зусиллям і місіонерській роботі материнської Константинопольської Православної церкви”, – говорив Варфоломій.

Поки офіційні дати візиту Вселенського патріарха невідомі, але в РПЦвУ вже анонсували, що ігноруватимуть будь-які заходи, в яких він братиме участь.

“У нас ще немає офіційної програми перебування “турецького гостя” в Україні. Але те, що ми можемо сказати відразу – ми проти його приїзду. Це пов’язано з тим, що патріарх Варфоломій несе особисту відповідальність за те, що відбувається в Україні протягом останніх років. Це захоплення наших храмів, це побиття наших віруючих. Дуже багато зла було принесено”, – заявив митрополит РПЦвУ Антоній.

“Тому нас наші віруючі не зрозуміють, якщо хтось буде на заходах, де буде присутній Патріарх Варфоломій. Тому можемо сказати однозначно – на тих заходах, де буде присутній Патріарх Варфоломій, не буде нашого представника”, — акцентував він.