У ПЦУ пояснили, чому Володимир Великий не був першим у процесі хрещення Русі

ДУМКА 27, Липень 2021, 18:16 105
У ПЦУ пояснили, чому Володимир Великий не був першим у процесі хрещення Русі

Князь Володимир Великий не був першим, хто закликав прийняти Бога та приніс християнство на українські землі. Хрещення Руси-України у 988 році це тільки офіційна дата.

Процес отримання православної віри тривав майже усе I тисячоліття. Подробиці 27 липня повідомила Православна церква України (ПЦУ).

Перші християни на території сучасної України з’явилися ще за часів святого апостола Андрія Первозванного. Зародження християнства на українських землях відбулося у I столітті н.е.

Святий Володимир Великий став би хрещеним батьком Руси-України. Він виконав фактично офіційну місію та підштовхнув народ до Бога. У 955 році хрещення прийняла свята рівноапостольна княгиня Ольга, його бабуся. Саме за її велінням на всій території тоді ще язичницької Київської держави зводили храми та церкви.

У ПЦУ уточнили, що й Ольга не була першою вірянкою серед київських правителів. Благовірний князь Аскольд прийняв віру століттям раніше і став одним з перших київських мучеників. У тому ж IX столітті на Закарпатті проповідували святі рівноапостольні просвітителі Кирило і Мефодій.