У Шкарлета знайшли причину, через яку МОН відмовляється звільняти з Драгоманова сепаратистку Більченко

ДУМКА 28, Січень 2021, 14:42 298
У Шкарлета знайшли причину, через яку МОН відмовляється звільняти з Драгоманова сепаратистку Більченко

Викладач з Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова Євгенія Більченко опинилася в центрі скандалу через свої проросійські і сепаратистські висловлювання. У мережі спалахнула хвиля гніву на грунті промов професора культурології.

Професори Більченко вимагають звільнити з навчального закладу, а її студентка подала заяву на виключення з ВУЗу.

У МОН розповіли, чому вони не можуть звільнити з посади викладача культурології. Судячи з їхньої заяви виходить, що вони не мають повноважень приймати рішення щодо працевлаштування або звільнення викладачів вищих навчальних закладів.

Міністерство зазначає, що діє в рамках Конституції і законів України, а також Положення про МОН. Рішення про звільнення скандального викладача повинен приймати тільки керівник установи.

“Відповідно до частини третьої статті 34 Закону України “Про вищу освіту” призначення та звільнення з посади працівників, вирішення інших кадрових питань належить до виключної компетенції керівника закладу вищої освіти” – роз’яснюють у відомстві.

Згідно із заявою Міністерства, дискусії навколо мови “не можуть доводитися до абсурду” і повинні мати риторику поваги, незалежно від позиції.

“Україна обрала свій шлях з мовного питання. Він про турботу навколо державної мови, що є важливим для країни. Нас, україномовних і російськомовних, об’єднує те, що ми всі – українці. І ми всі повинні турбуватися про нашу країну і нашу мову”, – йдеться в повідомленні відомства.