Як грамотно підготувати першокласника до школи: поради

Ірина Дубровська 18, Серпень 2020, 09:41 68
Як грамотно підготувати першокласника до школи: поради

Багато батьків готують дитину до школи заздалегідь – записують на різноманітні курси для малюків, стараються навчити азам іноземних мов. Але більшість починають задумуватись про підготовку дитини до школи, коли їй виповнюється п’ять років. Шкільні роки – це важливий період в житті кожної людини.

“Думка” зібрала поради, як грамотно допомогти дитині підготуватись до 1-го класу.

Слід зауважити, що всі діти по-різному засвоюють інформацію, тому важливо не тиснути на дитину, а поступово і терпляче готувати до навчання в школі.

Дошкільнята повинні володіти певною інформацією:

-Прізвище, ім’я, по батькові (свої, а також інших членів сім’ї), адреса проживання, місто, країну;
-Поширені рослини і тварини. Знати тварин, птахів, риб, комах, фрукти, ягоди та овочі;
-Пори року і місяці, їх характеристики і послідовність, дні тижня;
-Геометричні фігури;
-Кольори веселки;
-Базові правила дорожнього руху;
-Звуки, розрізняти тверді та м’які;
-Вміти правильно тримати в руці ручку і олівець;
-Відгадувати загадки, рахувати від 1 до 10 і у зворотньому;
-Описувати малюнок, вміти переказувати невелике оповідання і вчити напам’ять вірші розміром в 2-3 стовпчика.
-Слід зазначити, що цьому всьому вчать у дитячих садочках.

Не менш важливими є емоційні дані дитини – вона повинна зручно себе почувати не лише в процесі навчання, а й у взаємодії з оточуючими . В цьому дуже допомагає дошкільний навчальний заклад, та якщо немає можливості для відвідування дитиною садочка, то існують різні розвиваючі курси та гуртки.

Перший рік навчання – стрес для кожної дитини. Доводиться звикати до нового режиму дня, знаходити спільну мову з однокласниками, у дитини з’являється новий розклад та обов’язки.

Щоб дитина не почувала себе розгубленою, необхідно встановити розпорядок дня. Десь за 2-3 тижні почніть привчати дитину до нового режиму – лягати спати і прокидатися у визначений час. Розпочинати заняття вдома найкраще з логічних ігор та завдань на уважність.

Важливим є темп навчання. У одному й тому самому віці, у дітей можуть бути різні здібності. Не варто “порівнювати” знання своєї дитини з іншими. Варто навчитися терпляче працювати в темпі, який підходить саме вашій малечі, щоб не провокувати стресової напруги і не відбити прагнення навчатися взагалі.

Не перестарайтесь. Програма для першокласників враховує можливості учнів із середнім рівнем знань. Діти з вищим рівнем закріплюють раніше набуті знання, а з нижчим — здобувають нові. Та якщо першачок постійно буде на крок попереду, то шкільна програма може йому здатись не цікавою і він вирішить, що не потрібно старатись, аби вчити матеріал.

Практичні знання. Спеціалісти впевнені, що найкраще дитина сприймає ті знання, які можна буде використати на практиці. До прикладу, скільки потрібно грошей, щоб купити два квитки, якщо один коштує 4 грн. і т.п.

Наочні зразки. Наука краще засвоюється з наочним матеріалом – картки, малюнки і т.д.

Вивчення алфавіту. Найкраще розпочинати з 4-х років. Та просто завчати не найкращий варіант- запропонуйте дитині намалювати літеру, зліпити її з пластиліну, знайти предмети, які починаються на цю літеру.

Розвиток дрібної моторики. Запропонуйте дитині нанизувати намистини, сортувати різні види квасолин, малювати на крупах.

Користуйтеся прописами. Для початку можна виводити прості елементи, поступово ускладнюючи їх.

Також буде корисним, відвідування з дитиною різноманітних екскурсій, виставок, музеїв, планетаріїв.