Глава УГКЦ: Нам не все одно, в якій країні ми живемо. Тому що “все одно” – значить “мені байдуже”

ДУМКА 4, Січень 2020, 02:25 766
Глава УГКЦ: Нам не все одно, в якій країні ми живемо. Тому що “все одно” – значить “мені байдуже”

Предстоятель Української Греко-католицької церкви Святослав зазначив. що український народ і українська політична нація, що включає різні народи, існує, а ті, хто не визнає це, розходяться з дійсністю.

Про це повідомляє департамент інформації Української греко-католицької церкви.

Ми повинні жити так, щоб нам було не все одно, якими ми є людьми, не все одно, в якій країні ми живемо. Тому що “все одно” – значить “мені байдуже”, – переконаний глава УГКЦ Святослав.

“Український народ існує. Тому кожен, хто заперечує існування українського народу або існування політичної нації, що включає всі народи, що живуть в Україні, той розходиться з дійсністю”, – зазначив блаженніший Святослав.

У зв’язку з цим він розповів про зустріч з групою експертів, що працюють над певною гуманітарною політикою нової влади. Вони попросили владику пояснити, що таке українська національна ідея.

Як зазначив предстоятель УГКЦ, він дав відповідь у трьох пунктах, відштовхуючись від персоналістичної філософії св. Папи Івана Павла ІІ:

“Перший випливає з постулату, що ми існуємо. Український народ існує. Тобто ми є народом, у якого є своя мова, своя культура, своя традиція. Ми є народом, у якого сьогодні є своя держава. Існує як суб’єкт, в тому числі, міжнародного права”.

Другий постулат – якщо ми існуємо, ми маємо певні права. “Тобто, ми маємо право обирати свій шлях розвитку. У нас є право мати свою незалежну державу. У нас є право і обов’язок його захищати навіть ціною власного життя. У нас є право бути почутими міжнародним співтовариством і бути його складовою невід’ємною частиною”, – пояснив Святослав.

Третій постулат-інші повинні це право поважати. “Поважати нашу гідність, нашу чутливість, поважати шлях, яким ми йдемо, поважати наш вибір”, – сказав Блаженніший Святослав.