Кабмін прибрав з тексту “Закону про працю” квоти на інвалідів

ДУМКА 17, Січень 2020, 01:38 635
Кабмін прибрав з тексту “Закону про працю” квоти на інвалідів

Мінсоцполітики заявляє, що змін до статті 20 закону “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” не внесено, але порівняльна таблиця показує, що статті у новому законі немає.

“На мою думку, це інструментарій не в площині трудових відносин, це інструментарій у підтримці або мотивації роботодавця влаштовувати. Насправді, з усією повагою до цього інструмента, це фактично “прихований податок на осіб з інвалідністю”, на жаль”, — розповів очільник директорату норм і стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики Юрій Кузовий.

За його словами, чинне трудове законодавство обтяжує трудові відносини з людьми з інвалідністю соціальним навантаженням. Що, як наслідок, демотивує роботодавця взагалі укладати відповідні трудові відносини в легальному секторі.

За словами Кузового, механізми підтримки людей з інвалідністю та сім’ям із дітьми з інвалідністю мають лежати не в площині трудового договору чи трудових відносин. Держава має допомагати в навчанні та інклюзії людей з інвалідністю. А роботодавець, у свою чергу, бере на роботу фахівця, який може виконувати цю роботу якісно й ефективно, незалежно від інвалідності.

Попри це, згідно з порівняльною таблицею до “Закону про працю”, ця стаття взагалі вилучається.

Кабмін прибрав з тексту “Закону про працю” квоти на інвалідів

14 січня міністр Тимофій Милованов презентував новий проєкт закону “Про працю”, серед основних відмінностей якого – електронна трудова, декретні відпустки для чоловіків та скасування квот для роботодавців щодо найму людей з інвалідністю.

Цей законопроєкт був ініційований Кабміном та поданий до ВР наприкінці грудня 2019 року.

Ним планують замінити чинний Кодекс законів про працю. Проти нових змін в український закон вже висловилися європейські профспілки, зокрема через можливість роботодавців легко звільняти працівників і зменшення захисту матерів із малими дітьми.