Міноборони розповіло, яким буде парад до 30-річчя Незалежності

Ірина Дубровська 13, Лютий 2021, 21:20 100
Міноборони розповіло, яким буде парад до 30-річчя Незалежності

Міністерство оборони в День Незалежності планує залучити понад 4000 учасників, зведений оркестр в тисячу музикантів, 250 одиниць озброєння, військової та спеціальної техніки і здійснити проліт повітряної колони над Хрещатиком.

Така ідея була розглянута під час установчої наради з підготовки та проведення параду військ у місті Києві з нагоди 30-ї річниці Незалежності України, повідомила прес-служба Міноборони, передає Думка.

Як повідомили у пресслужбі Міноборони, за попереднім задумом, до заходу планується залучити 27 парадних розрахунків загальною чисельністю понад 4000 осіб. Із них 19 парадних розрахунків складатимуть Збройні Сили України, вісім — від інших складових сектору безпеки та оборони. Передбачається, що розрахунки пройдуть новим стройовим кроком. Також до параду планують залучити близько 250 одиниць озброєння, військової та спеціальної техніки та понад 50 літальних апаратів. Планується продемонструвати новітні розробки, серед яких РСЗВ “Вільха”, “Нептун”, ОТРК “Грім” та інші нові й модернізовані зразки вітчизняного та закордонних оборонних комплексів, БПЛА “Байрактар”.

На Михайлівській площі Києва планують організувати виставку військової техніки та озброєння ЗСУ. В Одесі відбудуться демонстраційні заходи Військового-морських Сил за участі представників флотів держав-партнерів. А у Києві розглядають варіант проведення річкового військового параду на Дніпрі. Підрозділи ЗСУ, які планується залучити до участі у параді, розпочнуть тренування вже наприкінці лютого.

У Міноборони також повідомили, що на цьогорічний парад планується запросити керівників оборонних відомств та очільників військових підрозділів держав-партнерів, а також генерального секретаря НАТО та Верховного представника ЄС з питань закордонних справ та політики безпеки.

Раніше повідомлялось, що Президент Володимир Зеленський підписав указ про відзначення 30-ї річниці проголошення незалежності України, який передбачає проведення військового параду.
На початку лютого Зеленський провів нараду з представниками уряду щодо концепції святкування 30-річчя незалежності України. Так, 24 серпня в Україні відбудеться парад та святковий концерт, а напередодні проведуть саміт “Кримська платформа”.