“Не оцінили”: відеозвернення Зеленського отримало величезну кількість дизлайків від українців

ДУМКА 4, Жовтень 2019, 05:19 1719
“Не оцінили”: відеозвернення Зеленського отримало величезну кількість дизлайків від українців

Українцям не сподобався виступ президента Володимира Зеленського, в якому він розповів про свою позицію щодо переговорів в «нормандському форматі», «формулу Штайнмайера» і подальші кроки України щодо повернення Донбасу.

Так, станом на 06:00 4 жовтня під відео було поставлено 5,1 тис. дизлайків, тоді як підтримали президентський виступ тільки 1,2 тис. осіб.

За його словами, завершення війни та повернення всіх українських територій наразі може обговорюватися на найвищому рівні лише на одному майданчику, і це – зустріч у “нормандському форматі”.

Глава держави наголосив, що така зустріч не могла відбутися найближчим часом, оскільки на шляху до цього була перепона – найбільша, за його словами, страшилка останніх тижнів, – “формула Штайнмаєра”.

“Не оцінили”: відеозвернення Зеленського отримало величезну кількість дизлайків від українців

Зеленський роз’яснив основні засади цієї “дорожньої карти”. Насамперед, вона не передбачає визнання Україною анексії Криму та відмови від Донбасу, а також того, що вибори у ОРДЛО “відбудуться завтра й під дулом кулеметів”, підкреслив він.

“Ця формула говорить лише одне – коли має запрацювати так званий закон про особливий статус Донбасу. А саме – після проведення там місцевих виборів, які відбудуться за Конституцією України, законодавством України та після публікації звіту ОБСЄ про те, що вибори відбулися відповідно до міжнародних демократичних стандартів. Ось із чим погодилась Україна у Мінську”, – наголосив Президент.

Він підкреслив, що українська сторона не підписувала спільних угод із “Л/ДНР”.

“Ми відправили окремого листа пану Сайдіку, де засвідчили узгодження позиції щодо тексту цієї формули”, – зауважив Зеленський.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 1 жовтня заявив, що Україна погодила текст “формули Штайнмаєра”. За його словами, вона передбачає схвалення в Україні тимчасового закону про особливий статус Донбасу, який стане постійним за умови, якщо ОБСЄ визнає місцеві вибори на цих територіях демократичними.

Водночас ряд українських партій, активісти та громадські діячі виступили з різкою критикою можливості підписання цієї “дорожньої карти”. На їхню думку, спочатку має бути виконана безпекова частина Мінських угод. Тобто, виведення військ і поновлення контролю України над кордоном мають передувати виборам і обговоренню статусу Донбасу.