Олена Зеленська хоче провести реформу харчування в школах

ДУМКА 25, Листопад 2019, 06:48 463
Олена Зеленська хоче провести реформу харчування в школах

Олена Зеленська у статусі першої леді має намір зосередити свою діяльність, передусім, на реформуванні шкільного харчування. І для цього вона планує використати іноземний досвід.

На такий крок вплинули розповіді дітей про таргана, який може пробігти біля тарілки, чи про просрочену страву, яку їм подають у їдальнях.

Як зауважила дружина українського президента у коментарі журналістам, передусім вона мріє про державне фінансування.

“Ми хочемо зробити класифікацію шкіл, яким держава буде допомагати по-різному. Є школи, в яких зовсім нічого немає. Тобто там буде більше фінансування”, – пояснила Зеленська.

За її словами, українські школярі також підтримують раціон харчування зі зменшеною кількістю вуглеводів.

“У деяких країнах дітям дають склянку молока та вони примусово його випивають. А якщо у нас буде програма “Яблуко для дитини”. У нас яблука просто гниють на Західній Україні. Їх нема куди продавати. Їх дуже багато”, – додає вона.

Дружина президента України підкреслює, діти все розуміють і хочуть змін. А дорослі, на жаль, не розуміють, чому котлети з кашею – для вжитку щодня погано. Оскільки, наступного дня, до раціону ще бажано додати салатик.

Крім цієї реформи, яку разом із командою готували пів року, Олена Зеленська має чимало й інших планів: це і здоров’я дітей, і культурна дипломатія.

“Я хочу щось робити заради гендерної рівності. Проти ейджизму, мене дуже цікавить безбар’єрність та доступ всіх людей до усіх послуг. Це дійсно чималий обсяг роботи, але зовсім різні напрямки, в кожному з яких є і швидкі проєкти, і довгострокові”, – підсумувала вона.