Скіфи і сармати: який парад готують у Зеленського на День Незалежності,- Гайдукевич

Ірина Дубровська 11, Лютий 2021, 21:45 192
Скіфи і сармати: який парад готують у Зеленського на День Незалежності,- Гайдукевич

У жовтні 2020 року президент Володимир Зеленський підписав указ Про організацію заходів з нагоди 30-ї річниці Незалежності України. На Хрещатику та Майдані Незалежності планується проведення військового параду. Але яким чином буде проведена урочиста традиція достеменно не відомо.

Минулі 2 роки президентства Зеленського у Києві День Незалежності відбувався без параду, оскільки Зеленський вирішив його скасувати, замість цього він запропонував відзначати свято іншим способом.

Український журналіст та телеведучий Віталій Гайдукевич, маючи в своєму розпорядженні інформацію із джерел в ОПУ, перечислив можливі варіанти сценарію цьогорічного військового параду до Дня Незалежності України.

Про це він написав у своєму Facebook, передає Думка.  Далі мовою оригінала:

“Лишилося 197 днів до…
Середина весни, зазвичай, це час, коли в надрах Банкової, МО та ГШ починають булькати наради щодо параду 24 серпня. Піднімається і переписується сценарій, пропонуються і бракуються ідеї, рахуються кошти на все про все. Так було за Пороха. Так не було два роки правління Вовки Найвеличнішого, бо нафіга козі баян, а клоуну – солдати. Ну, справді – де озабочений відосами нездара, а де героїка?
Але цього річ Банкова зрозуміла, що отпєтлять не вийде – як не крути відновленій державності 30 років. Рішення – проводити – вже є. Але рішення – як саме – ще немає. Втім в надрах Повітрофлотського 6 вже купчаться фантазії. І фантазії ці такі, що краще б параду не було взагалі… Костюмоване шоу «від скіфів і сарматів», до імператорських (!) полків 1812 року. Репліки кораблів і літаків. Ну і без реверансів радянській армії теж не минеться… Ще б колісниці запустили. Ой… сорі, і їх згадують теж.
Що? Чітко визначати, що Московщина, це завжди агресія і окупація? Категорично наголошувати на Перших Визвольних і підкреслювати, що в 1921 почалася окупація? Що Другі Визвольні, це була окрема війна проти окупантів? І що, нарешті (!), треба на 30 річницю законодавчо затвердити, що ми говоримо не про День Незалежності, а про День ВІДНОВЛЕННЯ Незалежності? Може ви чекали наголос на захисті Державності, як пріоритеті суспільства і влади? Ха…
Може ви ще хотіли, щоб була втілена в життя нагородна система, яку ще наша команда створила? Можливо ви хотіли почесні прапори іменних частин і завершення ребрендингу ЗСУ? Чи, коробки наших союзників з НАТО? Ніт – костюмоване шоу і фатить. Бо який же артист не мріє про персональний карнавал? Із бльосткамі і звйоздамі.
Словом, класична історія про дурня, молитву і розбитий лоб, або скляний члєн і порізані руки. Що з того переросте у кінцевий проект? Побачимо ми Потапа на танку і піхоту в шоу-балеті епічної постановки «Шльопалі шльопки»? Чи Вовка Найвеличніший до серпня дозріє до класичного «Армія!Мова!Віра!»? Стежимо за руками… І в питанні фінансового забезпечення процесу – теж.
P.S.Найприкольніше те, що на Банковій і в МО\ГШ досі лишилися чернетки і пропозиції, які писали ми. Наскільки їх зіпсують зелені рукожопи? Лишилося 197 днів до…
P.P.S. …Шкода, звісно, що ювілей припав на неадекватів у керма – від уяви, ЩО МОЖНА БУЛО Б ЗРОБИТИ ДЛЯ КРАЇНИ, голова обертом йде…”- резюмував Гайдукевич.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський вирішив скасувати військовий парад на День Незалежності України, замість цього він запропонував відзначати свято іншим способом.

Також, слід зазначити, що останнім президентом, який після приходу до влади скасував військові паради на День Незалежності України був Віктор Янукович.

Згодом, учасник бойових дій, колишній гранатометник 95-ї десантно-штурмової бригади ЗСУ Олександр Погребиський, закликав ветеранів АТО взяти участь у військовій ході, як альтернативі скасованому Зеленським параду.