У Чернігові знайшли поховання часів Київської Русі: опубліковано фото

ДУМКА 21, Червень 2019, 01:33 402
У Чернігові знайшли поховання часів Київської Русі: опубліковано фото

У Чернігові археологи виявили давньоруське поховання і стародавні будівлі навпроти Центрального ринку.

Про це повідомляє видання “Чернігів стародавній”.

“Розкопане поховання відноситься десь до 12 століття. У ньому виявлені сліди паркану і будівель того ж періоду”, – повідомив дослідник ігор Ігнатенко.

За словами вченого, раніше на проспекті Перемоги, біля місцевого клубу будівельники проводили неузгоджені з пам’яткоохоронними організаціями роботи з укладання тротуарів.

“Вдалося призупинити роботи з реставрації тротуару до проведення зачистки і фіксації археологічних об’єктів на цій ділянці. Початок робіт показав, що на цьому місці в 10 ст. знаходився могильник, можливо курганний. Потім тут була житлова або господарська забудова в 13 ст. Культурний шар цієї епохи був знищений при попередніх реконструкціях, але грунт з цього шару трапляється у відкладеному вигляді в більш пізніх перекопах, причому кераміки пізньої 13 ст. взагалі немає, схоже, що тут не було інтенсивної людської діяльності”, – зазначає він.

У Чернігові знайшли поховання часів Київської Русі: опубліковано фото У Чернігові знайшли поховання часів Київської Русі: опубліковано фото У Чернігові знайшли поховання часів Київської Русі: опубліковано фото