У Константинополі повідомили коли буде проведено об’єднавчий собор

ДУМКА 19, Листопад 2018, 10:59 252
У Константинополі повідомили коли буде проведено об’єднавчий собор

Об’єднавчий собор в ході якого повинна бути створена нова українська православна церква відбудеться у грудні поточного року.

Таку заяву зробили у прес-службі Константинопольського патріархату.

Окрім цього, у Вселенському патріархаті підтвердили інформацію стосовно надання українській православній церкві грамоти про незалежність (томосу).

Остаточну дату проведення об’єднавчого собору буде оголошено на засіданні Синоду Вселенського патріархату, котрий відбудеться в кінці листопада.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, 11 жовтня 2018 року Вселенський патріарх оголосив про своє рішення про надання томосу українській православній церкві.

В свою чергу очільник Української православної церкви Філарет заявив, що грамоту на незалежність українська церква отримає до кінця 2018 року, після проведення об’єднавчого собору, на якому ієрархи УПЦ(КП),УПЦ(МП) та УАПЦ спробують утворити помісну УПЦ.

Проти таких кроків виступила РПЦ влаштувавши демарш та заявивши, що розриває євхаристичні відносини з Вселенським патріархом, на що останній заявив, що проти російської православної церкви можуть бути прийняті відповідні міри, що призведуть до втрати автокефалії.