У Міносвіти пояснили, чому студентам перестали платити стипендію

ДУМКА 29, Лютий 2020, 02:12 1454
У Міносвіти пояснили, чому студентам перестали платити стипендію

Студентам деяких вузів затримують стипендію на місяць.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

Зазначається, що студентам, яким не прийшла стипендія в лютому.

“Мінфін зараз затверджує десятки паспортів бюджетних програм на 2020 рік, серед яких і паспорт з виплат стипендій. Тому студентам, які зазвичай отримують виплати після 17 числа, гроші за лютий надійдуть пізніше. Це пов’язано з особливостями бюджетного законодавства”, – йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що така ситуація стосується тільки тих закладів, де нарахування стипендії здійснюється після 17 числа кожного місяця. В інших ВУЗах всі виплати відбулися своєчасно.

“Безумовно, будь – які затримки обов’язкових виплат, зокрема академічних або соціальних стипендій, є неприйнятними, тому ми сподіваємося на якнайшвидше врегулювання цього питання”, – повідомляє МОН.

Нагадаємо , з 1 березня в Україні мають провести індексацію пенсій, проте досі прем’єр-міністр Гончарук не підписав відповідне розпорядження.

Планується, що пенсії будуть проіндексовані з урахуванням зростання середньої зарплати в 2019 році в порівнянні з 2018 роком та інфляцією за 2019 рік. Згідно з підрахунками, пенсія в березні 2020 буде підвищена в середньому на 11%. Середня пенсія в Україні дорівнює 3064 грн, після індексації вона може зрости на 306 грн (до 3370).

Працюючим пенсіонерам пенсію перерахують з 1 квітня 2020 року, але за умови, що вони пропрацювали офіційно не менше двох років після призначення пенсії. За оцінками ПФУ, з урахуванням працюючих пенсіонерів, без підвищення залишаться близько 3,5 мільйона пенсіонерів.