З кожного українця по 428 грн: Укрнафта погасить заборгованість за рахунок платників податків

ДУМКА 29, Вересень 2019, 00:07 748
З кожного українця по 428 грн: Укрнафта погасить заборгованість за рахунок платників податків

“Укрнафта” має намір погасити 18 млрд грн заборгованості перед держбюджетом, накопиченої більш ніж за 15 років, за рахунок платників податків.

Тобто кожен українець заплатить по 428 грн, повідомляє ZN.ua.

Повідомляється, що в ході корпоративних перетворень НАК “Нафтогаз України” в групу “Нафтогаз” комерційний директор Юрій Вітренко отримав від Наку як власника державного (і превалюючої) пакета акцій “Укрнафти” право вирішувати накопичені з цією компанією питання.

Так, на засіданні правління Наку 18 вересня цього року, Вітренко переконав членів правління в тому, що треба повернути “Укрнафті” близько 2 млрд кубометрів природного газу, колись закачаного компанією в підземні сховища газу (ПСГ) “Укртрансгазу”.

Потім НАК купує цей газ, але вже за сьогоднішньою ціною. А отримані за нього 18 млрд грн “Укрнафта” перераховує в рахунок погашення податкової заборгованості перед державним бюджетом (накопиченої з 2006 р.).

Нагадаємо, раніше голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус повідомив про те, що в Україні переглянуть систему нарахування субсидій.

За словами Геруса, уряд буде знижувати тарифи і скорочувати кількість субсидіантів.

“У вересні 2019 року ціна на газ для населення буде менше, ніж показники за аналогічний період 2018 року. Відповідно, якщо тарифи зменшуються, значить необхідно урізати кількість субсидіантів”, – пояснив депутат.