В МВС Естонії пояснили, чому вони проти зростання кількості заробітчан з України

Ірина Дубровська 14, Жовтень 2020, 21:32 2228
В МВС Естонії пояснили, чому вони проти зростання кількості заробітчан з України

Міністр внутрішніх справ Естонії, глава Консервативної народної партії Март Хельме заявив, що зростання кількості українських заробітчан є для його країни небажаним, адже українці не говорять естонською і готові працювати за мінімальну плату.
Про це він заявив в інтерв’ю DW.

“Ми не хочемо, щоб їх стало тут занадто багато, – сказав міністр, говорячи про українських трудових мігарнтів. – Українці не розмовлятимуть тут естонською, вони розмовлятимуть російською – це все зрозуміло. Я розумію їх дуже добре, це, звісно, для них легше і вони поповнюватимуть російськомовне населення в Естонії. Тому ми проти того”, – додав Хельме.

Міністр підкреслив, що Естонія як невелика країна не може дозволити собі масовий приплив мігрантів.

“Якщо ми відкриємо усі двері та ворота для українців, то через деякий час… Ми ж бачимо статистику – десятки тисяч українців перебрались до Естонії. Це чимало для Естонії. (…) Якби нас було 100 мільйонів, то нехай би приїздили 100 тисяч українців”, – визнав він.

Хельме також побоюється, що українські трудові мігранти можуть відібрати роботу у місцевого населення.

“Вони готові працювати за мізерні зарплати. Втратять роботу наші люди – і естонці, і росіяни, які не готові працювати за мізерні кошти”, – пояснив він.

За деякими оцінками, в Естонію протягом останніх років прибули понад 25 тисяч трудових мігрантів з України. Багато з них працюють у галузі будівництва.

За даними МВС Естонії, в рамках імміграційної квоти українці отримували найбільшу кількість тимчасових посвідок на проживання, ніж імігратнти з інших країн. Приміром, за перше півріччя 2018 року на українців припало близько 80 відсотків виданих посвідок на проживання в Естонії.

За даними статистичного відомства країни, на 1 січня 2020 року в Естонії проживали 1 328 360 людей.