Вчені знайшли причину мутації коронавірусу в способі його лікування

Володимир Маркопольский 7, Лютий 2021, 13:30 7943
Вчені знайшли причину мутації коронавірусу в способі його лікування

Вчені з Великобританії знайшли причину мутації коронавірусу в одному із способів його лікування-переливанні плазми крові. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на дослідження.

Для проведення дослідження вчені 102 дні спостерігали за хворим коронавірусом, раніше перенесли рак. У перший час йому давали препарат ремдесівір. Після цієї терапії вірус не зазнав істотних змін.

Потім його стали лікувати за допомогою плазми крові, і на цьому етапі COVID-19 в організмі пацієнта став зазнавати змін, включаючи мутації в ключовому «білку-шипі», який коронавірус використовує для зараження здорових клітин.

«Коли у вірусу є можливість залишатися в організмі людини протягом тривалого часу і розмножуватися, він вчиться боротися з імунною системою», — пояснив професор клінічної мікробіології в Кембриджському інституті терапевтичної імунології та інфекційних захворювань Равіндра Гупта, додавши, що мутувати COVID-19 може також в організмі людей зі слабким імунітетом і хронічними інфекціями.

В результаті таких мутацій нові штами COVID – 19 стали менш сприйнятливі до людського імунітету.

Раніше керівник лабораторії геномної інженерії МФТІ Павло Волчков пояснив подібне явище тим, що організм хворого ще сам не встигає виробити власні антитіла, коли йому з плазмою перехворілого вколюють інші. Таким чином у вірусу з’являється можливості піти від імунної відповіді.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вчені вперше досліджували геном українців.