Вітренко пояснив, чому Україна імпортує електроенергію з Білорусі та РФ

Ірина Дубровська 16, Лютий 2021, 16:03 107

Імпорт електроенергії з Білорусі та Росії пов’язаний із загрозою віялових відключень світла, викликаної дефіцитом.

Про це повідомив виконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Вітренко, передає Думка.

Однак він впевнений, що Україні потрібно приєднатися до європейської системи електропостачання та відмовитися від імпорту з Росії та Білорусі.

“Електроенергія, яка надходить в Україну, йде не з атомної станції, а з газових блоків, які є в Білорусі, але це не змінює по суті проблему. Ми проти того, щоб Україна імпортувала електроенергію і з Росії, і з Білорусі. Нам потрібно від’єднатися від системи у Росії та Білорусі, та приєднатися до європейської системи”, – розповів Вітренко журналістам.

Наразі, за його словами, Україна імпортує електроенергію з Білорусі та Росії через періоди дефіциту.

“Ось у нас були холоди, були дефіцити електроенергії. На повну потужність працювали атомні блоки, вугільні та навіть газові блоки, але все одно не вистачало електроенергії. Була й аварійна допомога з Білорусі та був імпорт. Інакше була загроза віялових відключень”, – пояснив він.

Раніше, Вітренко заявляв, що у Міністерства енергетики України немає точної інформації щодо того, скільки на даний момент зберігається газу в газосховищах Державної компанії “Нафтогаз”.

Також повідомлялось, що Ахметов готовий підтримати призначення Вітренка віце-прем’єром.

Співголова фракції “Європейської Солідарності” Артур Герасимов заявив, що Україну намагаються знову посадити на російську газову голку.

Варто відмітити, що Верховна Рада провалила голосування за призначення на посаду голови Міністерства енергетики Юрія Вітренка.

Крім того, у Міненерго заявили, що платіжки зі зниженими тарифами українці отримають тільки навесні.

А виконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Вітренко заявив, що субсидії психологічно погано впливають на людей і це пригнічує їхню гідність.