Американський планетолог показав, як би виглядала Земля без води

Володимир Маркопольский 20, Березень 2021, 08:07 207

Американський планетолог опублікував відео, де показано, як у міру обміління морів, океанів і річок оголюється прихований водою ландшафт планети.

Вчений Джеймс О’донохью-Колишній співробітник NASA, тепер працює в японському агентстві аерокосмічних досліджень (JAXA).

У своїй роботі він використовував ролик NASA від 2008 року, яке створив фізик і аніматор Хорас Мітчелл, доповнив його, оновив і додав лічильник, що показує зниження рівня Світового океану: на відео вода йде, оголюючи невидимі нам ділянки морського дна і надр — в тому числі континентальні шельфи, схили і підйоми.

“Я сповільнив відео, щоб показати, як на перших десятках метрів нижче рівня моря миттєво відкривається безліч підводних ландшафтів. Через останній льодовиковий період частина води з океану виявилася замкненою у вигляді льоду на полюсах планети. До цього існували сухопутні мости, які дозволяли людям мігрувати, а коли Льодовиковий період закінчився, вода як би запечатала їх», — пояснив О’донохью.

Читайте також: Вчені заявили, що життя на Землі могло зародитися після удару блискавки

Модель, зокрема, демонструє, як оголюється мережа серединно-океанічних хребтів, розташованих в центральних частинах всіх океанів, протяжністю 70 тисяч кілометрів, коли водойми висихають до позначки 3000 метрів нижче рівня моря.

Потім, коли лічильник показує шість тисяч метрів нижче рівня моря, зникає велика частина всіх океанів. Протягом ще декількох тисяч метрів на Землі залишається тільки Маріанська западина в західній частині Тихого океану, яка теж остаточно міліє при 11 тисячах метрів нижче рівня моря.

Як зазначає О’донохью, ця модель» висушеної ” Землі дає нам уявлення про те, як виглядав світ наших стародавніх предків. Тим часом сьогоднішнє глобальне потепління, навпаки, тільки провокує підвищення рівня Світового океану через танення льодовиків і прогрівання моря.

Внаслідок цього нас можу очікувати не тільки екстремальні явища в прибережних районах і мільйони кліматичних біженців, а й зникнення все більшої кількості островів.

Новини за темою: