Комети могли запустити еволюцію життя на Землі

Володимир Маркопольский 20, Березень 2021, 11:49 121

Нове дослідження стверджує, що в перший період існування планети Земля, коли наш світ ще формувався, крижані комети були важливим джерелом вуглецю, який міг дати поштовх процесу виникнення життя.

Астрономи з Університету Міннесоти використовували інфрачервоні спостереження комети Каталіна, коли вона увійшла у внутрішню частину сонячної системи в 2016 році, щоб зрозуміти її склад і оцінити можливу роль у розвитку Землі. Команді вдалося виявити в хвості комети значну кількість вуглецю-хімічного елемента, необхідного для життя, який ми її знаємо.

У той же час відомо, що кам’янисті ж планети, до яких відноситься і Земля, на початку свого існування занадто гарячими, щоб вловити і зберегти достатньо вуглецю для зародження життя. До того ж Юпітер і інші газові гіганти, за рахунок своєї величезної маси захоплювали більшу частину вуглецю з міжзоряного простору, не пропускаючи його до внутрішніх планет.

Це початкове відсутність вуглецю і його поява в подальшому до останнього часу становило одну із загадок походження земного життя.

Детально вивчивши хімічний склад і орбіту комети Каталіна, дослідники припустили, що вона, і інші подібні їй комети з хмари Оорта, могли виступати в ролі транспорту вуглецю, від Юпітера, де його в надлишку, до молодих внутрішніх планет, захоплюючи в свій хвіст вуглець при проходженні верхніх шарів юпітеріанской атмосфери.

Новини за темою: