Компанія Ілона Маска SpaceX розпочне співпрацю з Україною з питань космосу

Компанія Ілона Маска SpaceX розпочне співпрацю з Україною з питань космосу

ДУМКА 6, Березень 2021, 19:56 136
Компанія Ілона Маска SpaceX розпочне співпрацю з Україною з питань космосу

Амбітні мрії українців щодо підкорення космічного простору зовсім скоро можуть перетворитися на реальність. За повідомленням народного депутата Дмитра Наталухи, українська влада попередньо домовилася про запуск вітчизняного супутника “Січ 2-1” на земну орбіту за допомогою компанії SpaceX, що належить винахіднику Ілону Маску.

Як пояснив Наталуха, який очолює парламентський Комітет з питань економічного розвитку, тема запуску “Січ 2-1″ обговорювалася у високих кабінетах вже не один місяць. Активно в цьому напрямку почали працювати з березня 2020 року, правда вартість такої задумки тоді варіювалася в ціновому діапазоні від 8 до 12 мільйонів доларів.

Шляхи реалізації надамбіціозної ідеї спільно шукали представники Міністерства економіки, парламентського комітету на чолі з Наталухою, конструкторського бюро” Південне ” і, звичайно, команда Держкосмічного агентства.

Читайте також: Вчені знайшли невідому приховану структуру всередині Землі

“Щоб зрозуміти всю серйозність намірів, варто згадати, що тодішній голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко під камери пообіцяв знайти в обласному бюджеті 1 млн. доларів США на запуск супутника, якщо цей проект зрушиться з місця”, — згадує Наталуха у своїй публікації на Facebook.

І хоча мрія здавалася нездійсненною, наприкінці 2020 року українські чиновники вийшли на контакт з американською компанією SpaceX, творцем якої є знаменитий Ілон Маск. І справи пішли вперед семимильними кроками.

Як пояснює Дмитро Наталуха, сьогодні можна стверджувати, що Україна попередньо погодила з організацією тонкощі ймовірно укладеного контракту. При цьому ціна запуску фантастично знизилася, щонайменше у вісім разів-тепер “Січ 2-1” може полетіти в космос всього за 1 мільйон доларів.

Читайте також: На космодромі Байконур з російської ракети вкрали секретну електроніку

Вже найближчим часом відповідні документи можуть бути підписані, тому залишиться тільки вирішувати різні поточні питання, що стосуються непростої процедури подорожі на орбіту.

“Якщо всі технічні перешкоди будуть подолані і профільне міністерство все зробить вчасно — супутник дійсно буде запущений в рік 30-річчя Незалежності України, — переконаний нардеп, додавши наостанок досить оптимістичне: — Космос БУДЕ АБО українським, або його не існує”.

Раніше повідомлялося, що астрофізики розгадали таємницю загадкових радіовсплесків з далеких галактик.

А ви знали, що вчені повідомили про виявлення величезної чорної діри в нашій Галактиці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень EinsteinHome.

Все по темі:
Останні новини

  1. Всі “позитивні” новини в майбутньому часі. Це все планується. Супутники запустять, інвестиції прийдуть, підприємства запрацюють, ВВП зросте, реформи судової системи проведуть, все буде добре …, колись, може. В доконаній часовій формі інша група новин: “Мотор Січ” – банкрот, МВФ показав дулю, ціна ПММ виросла, посадили того, хто захищався, а нападників відпустили …

  2. Осталось только понять: а будет ли что запускать? Или под дату “30 лет” готовы выбросить на орбиту что-нибудь, абы було? Наталуха, похоже, совсем не вкуривает, что в КБЮ не просто проблемы, там ж.о.п.а! Что геройски вскочивший в штаны директора ДКАУ В.Тафтай – просто карьерист, полный ноль. Но зато как пафосно звучит “сам маск нас запустит” :))).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги