США заборонили російським космонавтам свердлити дірку на МКС

США заборонили російським космонавтам свердлити дірку на МКС

Володимир Маркопольский 3, Березень 2021, 08:01 217

Між американськими та російськими фахівцями серйозна виникла суперечка стосовно ремонту виявленої тріщини в перехідний камері російського модуля МКС.

Росіяни вирішили перед початком «фіксації» просвердлити на кінцях тріщини отвори за принципом, який іноді застосовують при ремонті тріщин на лобовому склі автомобіля. У NASA категорично проти того, щоб «свердлити» стінку станції через можливі «непередбачувані наслідки», пише “Нова“.

У Центрі управління NASA вимагають перш, ніж приймати такі «нетрадиційні» рішення, дати можливість оглянути тріщину американським астронавтам, допустивши їх всередину російської перехідної камери.

Тільки після того, як інженери на Землі проаналізують ситуацію, вони зможуть дати добро на свердління отворів на кінцях тріщині. Американські інженери висловили думку про те, що, може, було б доцільніше не ремонтувати кожну тріщину окремо, а накласти одну велику латку на всю пошкоджену поверхню.

Читайте також: На Венері виявили ймовірні ознаки життя

Але тут у росіян заграло самолюбство. Серед російського керівництва немає єдиної думки з приводу того, допускати чи ні американців в перехідний відсік російського модуля для обстеження місця ушкодження.

І доки фахівці російського і американського Центрів керування польотами не дійшли згоди з приводу способу ремонту тріщини в перехідному відсіку російського модуля «Зірка», російські космонавти Сергій Рижиков і Сергій Кудь-Сверчков «взяли паузу» на кілька діб з ремонтом першої, основний тріщини.

Зараз виявленою вважається лише одна звивиста тріщина довжиною 4,5 см, яка була виявлена в жовтні 2020 року, і через яку поступово зі станції в космос витікає повітря. Ще, як мінімум п’ять наявних пошкоджень російські космонавти намагаються встановити за допомогою спеціального мікроскопа.

Читайте також: Вчені розповіли, як планети Сонячної системи отримали свої імена

З приводу появи ушкоджень сьогодні є чотири версії. Першою причиною утворення течі могла стати «дуже жорстка» стиковка корабля «Союз-МС» із МКС у вересні 2019 року. Друга – нештатне транспортування через перехідну камеру робота Фьодора.

Третя версія – динамічні навантаження, які отримував модуль в результаті корекції орбіти станції за рахунок двигунів пристикованого до перехідного відсіку вантажного корабля «Прогрес». І остання, четверта – втома металу за останні 30 років.

У випадку невдалої спроби ремонту тріщини космонавти збираються просто назавжди ізолювати відсік, вивівши його остаточно зі складу нашого модуля. Модуль надалі зможе існувати і без перехідного відсіку. А для стикування кораблів використовувати інші швартувальні вузли.

Раніше повідомлялося, що астрофізики розгадали таємницю загадкових радіовсплесків з далеких галактик.

А ви знали, що вчені повідомили про виявлення величезної чорної діри в нашій Галактиці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень EinsteinHome.

Все по темі:
Останні новини

  1. “В случае неудачной попытки ремонта трещины космонавты собираются просто навсегда изолировать отсек, выведя его окончательно из состава НАШЕГО модуля.”

    Вы dymka.com.ua или dymka.com.ru?

    1. После запрета сверлить дырку, российские космонавты решили просверлить отверстие.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги