У доставленому з астероїда грунті знайшли позаземну органіку

У доставленому з астероїда грунті знайшли позаземну органіку

Володимир Маркопольский 5, Березень 2021, 21:15 142

У зразку грунту з астероїда (25143) Ітокава, доставленому зондом “Хаябуса”, виявлені сліди води і позаземних органічних речовин. Про це повідомляється в статті міжнародної групи вчених, опублікованій в журналі Scientific Reports.

Органічна речовина представлена нанокристалічним графітом і поліциклічними ароматичними вуглеводнями з високими співвідношеннями дейтерію до водню і азоту-15 до азоту-14.

Це виключає можливість того, що воно потрапило на астероїд в результаті пострілу, здійсненого зондом для отримання матеріалу, і підтверджує його позаземне походження.

Відкриття також вказує на те, що Ітокава сформувався в поясі астероїдів з Купи перемішуються космічних уламків попереднього, більшого астероїда.

Читайте також: США заборонили російським космонавтам свердлити дірку на МКС

Грунт містить водяний лід з відносно низьким вмістом дейтерію, що характерно для космічних тіл з внутрішньої частини Сонячної системи (в неї входять планети земної групи і сам пояс астероїдів).

Це означає, що на ранній стадії існування астероїд зазнав хімічних метаморфозів і дегідратації силікатів, що призвело до появи графіту. В результаті катастрофічного процесу (зіткнення з іншим космічним тілом) силікати зруйнувалися, що завершило метаморфічну стадію еволюції Ітокави.

Від вуглецевого хондриту астероїд отримав екзогенну воду і примітивні органічні речовини, що продовжило складні хімічні взаємодії на небесному тілі.

Читайте також: На космодромі Байконур з російської ракети вкрали секретну електроніку

Ітокава-навколоземний астероїд, чия орбіта перетинає орбіти Марса і Землі. Його маса становить близько 35 мільйонів тонн, а максимальний діаметр трохи перевищує півкілометра.

20 листопада 2005 року на астероїд висадився японський космічний апарат «Хаябуса», який потім доставив зразки ґрунту астероїда на Землю.

Раніше повідомлялося, що астрофізики розгадали таємницю загадкових радіовсплесків з далеких галактик.

А ви знали, що вчені повідомили про виявлення величезної чорної діри в нашій Галактиці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень EinsteinHome.

Все по темі:
Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги