Вчені пояснили, як людський мозок приймає рішення

Володимир Маркопольский 19, Березень 2021, 08:05 130

Американські нейробіологи простежили за процесами в головному мозку, які мають відношення до системи прийняття рішень.

Стаття по темі з’явилася у виданні Nature Neuroscience.

Вчені з Пітсбурзького університету з’ясували, як сигнали винагороди в головному мозку модулюються факторами невизначеності. За словами співробітників Лабораторії Штауффера в медичній школі університету, дофамінові сигнали вступають в складну взаємодію з системою навчання, яка працює в тісному зв’язку з системою винагороди.

“Ключове значення в системі прийняття рішень має такий фактор, як невизначеність. Це цілий комплекс проявів навколишнього середовища, які змушують тварин і людей демонструвати складну мозкову активність.

Виявилося, що вирішальну роль у навчанні, підкріпленому винагородою, відіграють дофамінові нейрони, які активуються системою винагороди. Мова йде про патерни активності, які можна назвати помилками передбачення винагороди”, — говорить аспірантка Кетрін Ротенхефер.

Нейробіологи встановили, що рідкісні значні нагороди викликають сильніші дофамінові реакції, ніж регулярні, але менш значні. Крім того, вчені визначили, що одна з головних систем навчання мозку вміє оцінювати фактори невизначеності, а також навчати підлеглі структури справлятися з нею.

Новини за темою: