Вчені розгадали загадку загасання супергігантської зірки

Вчені розгадали загадку загасання супергігантської зірки

Володимир Маркопольский 7, Березень 2021, 15:15 94

Вчені Міннесотського університету розкрили, чому червоний гіпергігант VY Canis Majoris в сузір’ї Великого Пса періодично згасає. На думку астрономів, загадковий феномен відбувається з тих же самих причин, що і недавнє падіння яскравості Бетельгейзе.

Про це повідомляється в статті, опублікованій в журналі The Astronomical Journal. Коротко про дослідження повідомляється в прес-релізі на Phys.org.

Нові дані, отримані з космічного телескопа “Хаббл”, дозволяють припустити, що в гіпергіганті відбуваються ті ж процеси, що і на Бетельгейзе, але в набагато більшому масштабі. Йдеться про викид газів, які утворюють пилову хмару, що затуляє диск зірки і поглинає частину світла. Через великі розміри зірки періоди затемнення можуть тривати роками.

Читайте також: Вчені знайшли невідому приховану структуру всередині Землі

VY Canis Majoris в 300 тисяч разів більше сонця і перевищує розмір орбіти Юпітера. Гігантські плазмові дуги вириваються з поверхні супергігантської зірки на відстань, що перевищує дистанцію від сонця до землі. Вони схожі на протуберанці, проте віддаляються від гіпергіганта, а не утримуються над його поверхнею магнітним полем.

Дослідники показали, що великі виверження матеріалу відповідають зменшенню яскравості зірки в шість разів. Зараз зірку можна побачити тільки в телескопи.

Гіпергігант втрачає в 100 разів більше маси, ніж Бетельгейзе. Маса деяких вузлів більш ніж в два рази перевищує масу Юпітера. Зірка почала своє життя як яскрава Блакитна зірка-надгігант, маса якої в 35-40 разів перевищувала масу Сонця.

Читайте також: На космодромі Байконур з російської ракети вкрали секретну електроніку

Через кілька мільйонів років, коли змінилася швидкість горіння термоядерного водню, зірка перетворилася на червоний надгігант. На думку вчених, вона може уникнути стадію наднової і відразу сколлапсировать в чорну діру.

Раніше повідомлялося, що астрофізики розгадали таємницю загадкових радіовсплесків з далеких галактик.

А ви знали, що вчені повідомили про виявлення величезної чорної діри в нашій Галактиці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень EinsteinHome.

Все по темі:
Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги