Вчені заявили, що Земля вбирає океани

Володимир Маркопольский 20, Березень 2021, 02:10 158

Дослідники вивчили дані, отримані мережею сейсмічних сенсорів, розташованих навколо Маріанської западини в Тихому океані.

Найглибша частина западини йде більш ніж на 11 кілометрів нижче рівня моря. Чен Кай з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі зміг відстежити, наскільки швидко поширюється тремтіння від землетрусів через земну кору.

За словами вченого, уповільнення швидкості вказувало б на заповнені водою тріщини в каменях і «гідратовані» мінерали, що утримують воду в своїх кристалах.

Дослідники спостерігали такі уповільнення глибоко в земній корі-близько 30 кілометрів під поверхнею. Використовуючи вимірювання швидкості, відомі температури і тиску на такій глибині, команда вирахувала, що зони, де стикаються тектонічні плити, «вбирають» три мільярди тераграмів води в кору раз на мільйон років (тераграм — мільярд кілограмів).

Читайте також: Вчені заявили, що життя на Землі могло зародитися після удару блискавки

Нове відкриття ставить перед вченими деякі питання. Вода, що опускається під кору, повинна вийти назад — найчастіше в складі вулканічних вивержень.

Нові підрахунки кількості води, що йде вниз, перевищують розрахунки того, скільки речовини викидають вулкани. Отже, вчені щось упустили в своїх моделях.

Дослідники впевнені, що в океанах немає відсутньої води. Тобто обсяги води, потягнутої в кору і виплеснутої назовні, повинні бути приблизно однаковими.

Той факт, що в розрахунках є невідповідність, вказує на те, що вчені не до кінця розуміють, як вода рухається через внутрішні частини нашої планети.

Новини за темою: