“Знаходились не ті люди, що повинні були”- Забродський про нові деталі катастрофи АН-26

Ірина Дубровська 3, Жовтень 2020, 10:26 328
“Знаходились не ті люди, що повинні були”- Забродський про нові деталі катастрофи АН-26

За словами Забродського, на борту Ан-26 повинна була бути менша кількість курсантів, ніж було в день катастрофи літака.

Серйозні прорахунки при організації навчальних польотів в Харківському університеті Повітряних Сил імені Кожедуба могли стати причиною авіакатастрофи з Ан-26, що сталася 25 вересня о Харківської області. Зокрема, це – кількість людей, що одночасно знаходяться в навчальному літаку і його пілотування.

Як розповів в ефірі ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера” народний депутат України, генерал-лейтенант Михайло Забродський, в літаку під час того фатального польоту перебувало більшу кількість людей, ніж те, яке належить за нормативами. Крім того, пілотування здійснювали не ті люди, які повинні були це робити.

Забродський сказав, що таємниця слідства не дозволяє йому розповісти про все, що, за його словами, могло привести до краху, який забрав 26 життів, проте обставини такі, що вже зараз є багато питань до адміністрації навчального закладу.

“Є дуже багато питань до організації польотів, саме цих навчально-тренувальних польотів, один з яких в той день здійснював цей літак. Починаючи з того, що на борту перебувало кілька більша кількість людей, ніж повинно знаходитися. І в кабіні пілотів знаходилися не зовсім ті люди, які повинні були там знаходитися “, – сказав Михайло Забродський в ефірі ток-шоу.

Він зазначив, що оскільки в літаку знаходилися два штурмана-інструктора, то, за нормативами, там повинні були знаходитися 12 курсантів: по шість на кожного штурмана. Але курсантів було 20.

Тому слідству належить відповісти на ряд питань.