“Рашизм не пройде”: заява нардепа “Голосу” ледь не спровокувала сутичку з Ківою. ВІДЕО

Ірина Дубровська 5, Лютий 2021, 13:34 355
“Рашизм не пройде”: заява нардепа “Голосу” ледь не спровокувала сутичку з Ківою. ВІДЕО

Нардеп від партії “Голос” Лозинський запропонував не пускати до Верховної Ради журналістів заблокованих телеканалів.

Про це він заявив з трибуни, під час свого виступу у ВР, повідомляє Думка.

«Колеги, ви чули позавчора сморід в цьому залі? Це підгорало у проросійських народних депутатів, колишніх «регіоналів». Яких вже давним-давно не повинно бути в цьому залі.

Підгорало через те, що РНБО прикрила помийки, які займалися пропагандою – Zik, NewsOne, 112-ий канал. Підгорало так, що вата, яка 30 років тужить за тюрмою народів, за «страной огромной». Але я хочу підкреслити – рашизм не пройде», – сказав депутат.

«Попри те, що прикрили брудні помийки російської пропаганди, вони досі піднімаються на третій поверх парламенту. І досі там працюють», – додав Лозинський.

Його слова зачепили депутата від ОПЗЖ  Ківу, що той відразу поспішив до трибуни з’ясовувати стосунки.  Разом із Ківою підійшов також і Олег Волошин.

Сталася штовханина. Ківа був заблокований прихильниками Лозінського, а також депутатами з інших фракцій і груп, зокрема,  учасником оборони Донецького аеропорту, «кіборгом» Романом Костенком.

“Рашизм не пройде”: заява нардепа “Голосу” ледь не спровокувала сутичку з Ківою. ВІДЕО
“Рашизм не пройде”: заява нардепа “Голосу” ледь не спровокувала сутичку з Ківою. ВІДЕО

«Робити спікерами Портнова чи Азарова, які тікали з нашої країни після Революції гідності – це не свобода слова», – сказав Лозинський про три телеканали. Його виступ викликав оплески у парламенті.

Згодом депутати розійшлися.

«Прошу всіх зайняти свої місця», – сказав головуючий, перший віце-спікер Руслан Стефанчук.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський підписав указ у введенні в дію засідання Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого, яким вводяться персональні санкції щодо нардепа Тараса Козака, який є номінальним власником телеканалів Віктора Медведчука «112 Україна», NewsOne, Zik.

Пізніше стало відомо, що українські телеоператори почали відключати телеканали, які належать Віктору Медведчуку.

У свою чергу в ОПЗЖ різко розкритикували такі дії Володимира Зеленського і обіцяли опротестувати дане рішення в суді.

Пізніше спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков, який виявився єдиним, хто не проголосував за дане рішення на засіданні РНБО, заявив, що санкції слід вводити щодо тих, кого не можна покарати за українським законодавством в силу тих чи інших обставин.

Пізніше посольство Сполучених Штатів Америки в Україні підтримало санкції щодо Тараса Козака та його телеканалів.

У Верховній Раді повідомили, що керівництво партії ОПЗЖ було поінформоване заздалегідь про те, що проти телеканалів Віктора Медведчука, номінальним власником яких є Тарас Козак, збиралися ввести санкції.

Пізніше на своєму з’їзді в четвер, 4 лютого, «Опозиційна платформа – за життя» вирішила ініціювати процедуру імпічменту президента Володимира Зеленського через санкції проти нардепа партії Тараса Козака і блокування трьох каналів – «112 Україна», NewsOne і ZIK.