У Раді заявили, що Льовочкін міг бути одним з бенефіціарів санкцій проти каналів Медведчука

Володимир Маркопольский 4, Лютий 2021, 14:03 85
У Раді заявили, що Льовочкін міг бути одним з бенефіціарів санкцій проти каналів Медведчука

Керівництво партії ОПЗЖ було поінформоване заздалегідь про те, що проти телеканалів Віктора Медведчука, номінальним власником яких є Тарас Козак, збиралися ввести санкції.

Про це повідомляють джерела у Верховній Раді, передає “Думка“, с посиланням на Букви.

Депутати від ОПЗЖ намагалися змінити рішення на рахунок санкцій і вплинути на позицію президента Володимира Зеленського і секретаря РНБО Олексія Данилова. Зокрема, ще минулого тижня дану тему піднімав на комітеті з питань нацбезпеки і оборони представник ОПЗЖ Сергій Льовочкін.

Джерело в Раді повідомило, що вплив Льовочкіна після санкцій поступово почне зростати і він був зацікавлений в тому, щоб санкції проти каналів Медведчука були введені, але в той же час він розуміє, що така ж доля може спіткати і його телеканалу “Інтер”.

В ОПЗЖ не були впевнені в тому, що санкції будуть введені найближчим часом і намагалися вплинути на окремих представників влади, але Офіс президента провів всю процедуру дуже швидко. Саме тому всіх членів РНБО викликали в офіс президента, де після змови тет-а-тет, давали на підпис відповідний документ.

Віктор Медведчук може оскаржити дане рішення тільки у Верховному Суді, а оскільки ВС не може скасувати дію прийнятого рішення на час розгляду справи, яке може затягнутися на роки, то така перспектива для ОПЗЖ є несприятливою.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський підписав указ у введенні в дію засідання Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого, яким вводяться персональні санкції щодо нардепа Тараса Козака, який є номінальним власником телеканалів Віктора Медведчука «112 Україна», NewsOne, Zik.

Пізніше стало відомо, що українські телеоператори почали відключати телеканали, які належать Віктору Медведчуку.

У свою чергу в ОПЗЖ різко розкритикували такі дії Володимира Зеленського і обіцяли опротестувати дане рішення в суді.

Пізніше спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков, який виявився єдиним, хто не проголосував за дане рішення на засіданні РНБО, заявив, що санкції слід вводити щодо тих, кого не можна покарати за українським законодавством в силу тих чи інших обставин.

Пізніше посольство Сполучених Штатів Америки в Україні підтримало санкції щодо Тараса Козака та його телеканалів.