“Скасувати вже неможливо”,- Данілов про санкції для заблокованих каналів Медведчука

Ірина Дубровська 5, Лютий 2021, 18:28 156
“Скасувати вже неможливо”,- Данілов про санкції для заблокованих каналів Медведчука

Секретар РНБО Олексій Данілов вважає діяльність заблокованих телеканалів Медведчука “112 Україна”, NewsOne та ZIK  інформаційним тероризмом. Та стверджує, що основу даного рішення складають дані, зібраних протягом 8 місяців, тому скасувати його вже неможливо.

Про це протягом онлайн-дискусії на Київському форумі безпеки сказав секретар РНБО Олексій Данілов, інформує Думка.

“До того часу, поки у нас були не в повній мірі зібрані всі матеріали про їх діяльність на території Російської Федерації, поки не зібрали все це в єдиний пул, ми не могли прийняти це рішення. Тоді б ми зіткнулися з певною небезпекою скасування таких рішень. Ці рішення скасувати вже неможливо”, – зазначив він.

Данілов також назвав діяльність заблокованих телеканалів інформаційним тероризмом і додав, що матеріали щодо них збиралися протягом 8 місяців.

 

Раніше, 4 лютого Данілов відповів критикам санкцій проти заблокованих телеканалів з Міжнародної і Європейської федерацій журналістів, порівнявши рішення з закриттям фашистських газет у Другу світову війну.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський підписав указ у введенні в дію засідання Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого, яким вводяться персональні санкції щодо нардепа Тараса Козака, який є номінальним власником телеканалів Віктора Медведчука «112 Україна», NewsOne, Zik.

Пізніше стало відомо, що українські телеоператори почали відключати телеканали, які належать Віктору Медведчуку.

У свою чергу в ОПЗЖ різко розкритикували такі дії Володимира Зеленського і обіцяли опротестувати дане рішення в суді.

Пізніше спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков, який виявився єдиним, хто не проголосував за дане рішення на засіданні РНБО, заявив, що санкції слід вводити щодо тих, кого не можна покарати за українським законодавством в силу тих чи інших обставин.

Пізніше посольство Сполучених Штатів Америки в Україні підтримало санкції щодо Тараса Козака та його телеканалів.

У Верховній Раді повідомили, що керівництво партії ОПЗЖ було поінформоване заздалегідь про те, що проти телеканалів Віктора Медведчука, номінальним власником яких є Тарас Козак, збиралися ввести санкції.

Пізніше на своєму з’їзді в четвер, 4 лютого, «Опозиційна платформа – за життя» вирішила ініціювати процедуру імпічменту президента Володимира Зеленського через санкції проти нардепа партії Тараса Козака і блокування трьох каналів – «112 Україна», NewsOne і ZIK.