В Україні хочуть підвищити зарплати держслужбовцям – хто і скільки зможе отримувати

Галинка Антонюк 4, Травень 2021, 19:10 139

Стартував експериментальний проект із впровадження системи оплати праці на держслужбі залежно від класифікації посад, який триватиме у 2021-2022 роках. Концепцію, підготовку та реалізацію проекту схвалив уряд.

У пілотному проекті візьме участь Нацагентство з питань держслужби і його територіальні органи, Секретаріат уряду, міністерства: фінансів і цифрової трансформації.

Як пояснюється, наразі система оплати праці у сфері державної служби застаріла та неефективна. Переважна більшість фахівців одержує мінімальну зарплату, що негативно позначається на всьому апараті державного управління, зокрема, провокує відтік професійних кадрів.

Зарплата містить багато складових. Зокрема, посадовий оклад становить лише 39% – 49%. Решта – премії, надбавки, різні виплати, розмір яких вирішує керівник, відштовхуючись від суб’єктивного бачення, а не результатів роботи.

Очікується, що реформа сприятиме подальшій оптимізації функцій і чисельності держорганів.

Зазначається, що в планах – зменшення складових зарплатні держслужбовців та збільшення ролі посадового окладу. Передбачаються чіткі складові зарплати (щонайменше 70%), а решта – залежитиме від особистого внеску працівника у спільний результат роботи.

Реформування оплати праці передбачатиме запровадження класифікації посад держслужби: за напрямками діяльності, рівнем складності та відповідальності із присвоєнням класифікаційних кодів.

Таку класифікацію використовують у всіх країнах ЄС. Повідомляється, що класифікація стане першим кроком у реформі оплати праці. Після чого, зокрема, здійснять співставлення рівня оплати праці на держслужбі з ринковим.

Новий механізм оплати праці розробили згідно з рекомендаціями SIGMA.

Раніше ми писали, що для достатнього підвищення зарплати вчителям немає коштів

Читати також: Підвищення пенсій відміняється – умови отримання надбавки